Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T17:06:24+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Moim zdaniem bliższyn mi jest Merkucjo, gdyż był on dzielny i odważny i oddałby życie za Romea.Natomiast Tybalt był podstępnym zabójcą, w dodatku tchórzliwym.Rwał się do walki i zabił Merkucja.

Merkucjo był żartobliwą i barwną postacią w utworze. Wierny i oddany swojemu przyjacielowi Romeowi. Oddał on życie za Romea podczas walki z Tybaltem.

Merkucjo był raczej optymistą, lubiał żartować- miał poczucie humoru. Ta postać najbardziej mnie się spodobała, ponieważ Merkucjo był rozważnym a na miłosne rozetki Romea spoglądał z dystansem i przymrużeniem oka. Był doświadczonym, starszym od swego przyjaciela człowiekiem.
Tybalt tylko wszczynał walki, wyzwał Romea lecz przegrał w starciu z nim, bo zginął z jego ręki. Lubiał się mścić co mnie się nie podoba. Natomiast Merkucjo był bardziej opanowany niż Tybalt, nie był taki porywczy jak on.Tybalt był tchórzliwy i chytry, cechowała go nienawiść, a Merkucjo był mężny, spokojny i pogodny. Merkucjo jest mi bliższy gdyż podoba mi się jego postawa i zachowanie, że był tak wiernym i oddanym przyjacielem Romea iż oddał za niego swoje życie co jest dla mnie wielką odwagą.
154 4 154
"optymistą, ?LUBIAŁ? żartować"
Hahahahahhaha