Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T17:01:58+01:00
Drugi upadek Jezusa to niewątpliwie objaw ludzkiej słabości. Mojej słabości, z którą mamm do czynienia każdego dnia. Zawsze popełniam złe czyny, mam byle jakie myśli, zaniedbuję czynienie dobra. Chrystus chce być prawdziwym człowiekiem, poddał się tej ludzkiej słabości,, by w ten sposób zamanifestować solidarność ze wszystkimi ludźmi.
liczę na naj :)
3 3 3
2010-03-09T17:02:50+01:00
Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona
To właśnie teraz ciężar naszego grzechu spoczywa na Jego ramionach. to właśnie teraz Jezus bez chwili wahania bierze krzyż. To właśnie teraz- On cierpi za nas.


Stacja VII Pan Jezus upada po raz drugi
Jezus mimo pomocy Szymona upada. Jednak kolejny raz podnosi się. Wiem, że o mnie walczy. Chce mnie zbawić, ale czy chcę żeby mnie zbawił? Czy w tym nie przeszkadzam? Czy nie staje Mu na drodze i nie mówię ,,STÓJ!". czy na pewno wiem co On chce zrobić?
2010-03-09T17:07:07+01:00
A gdy zrobisz fałszywy krok, jakieś głupstwo, kiedy popełnisz błąd, grzech, jeśli doprowadzisz do katastrofy, tragedii, to najłatwiej wpaść w rozpacz, opuścić ręce, zrezygnować, wycofać się. A tymczasem w zamiarze Bożym wszystko zmierza do celu, abyś zmądrzał i uświęcił się – nawet bez względu na to, co się stało. A więc przeprowadź analizę, zobacz, gdzie ci zabrakło informacji, wyobraźni. Gdzie cię nie było stać na wyrozumiałość, cierpliwość, wspaniałomyślność, gdzieś się niepotrzebnie uniósł, uparł i zaczynaj od nowa, bo mądrość karze ci wstać.