Określa z jakimi decyzjami ekonomicznymi wiążą się opisane poniżesz zachowania czterech kobiet. Jak te decyzje wpływają na ekonomiczną sytuację innych. Czy zwiększają się czy też zmniejszają ilość dóbr, usług i przychodów w obiegu krężym danej gospodarki?

a) Mary, studentka z Manchesteru znalazła pracę jako opiekunka dla dziecka
b)Maria, właścicielka zakładu fryzjerskiego w Buenos Aires zwolniła z pracy pomoc fryzjerską i na razie będzie obsługiwała klientów sama.
c)Mai, mieszkanka wietnamskiej wsi postanowiła że wbrew tradyzcji -nie zorganizuje wielkiego wesela, a jedynie skromną uroczystość z udziałem najbliższych.
d)Mae, mieszkanka jednej z wysp w pobliżu Australii, kupiła właśnie porządny plecak, z którym ma zamiar wybrać się w podróż dookoła świata.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-23T21:37:09+02:00
Mary znalazła pracę, więc będzie otrzymywała wynagrodzenie, za które będzie mogła kupić dobra konsumpcyjne wytworzone przez innych, przyczyni się w ten sposób do rozwoju gospodarki.
Maria też będzie mogła kupować dobra konsumpcyjne, ale osoba zwolniona przez nią będzie miała mniej środków na kupno tych dóbr, a może będzie potrzebna pomoc socjalna państwa.
Mai zaoszczędzi na skromnym przyjęciu weselnym,a zaoszczędzone pieniądze będzie mogła przeznaczyć na coś innego
Mae z pewnością ma pieniądze i będzie je wydawać w odwiedzanych krajach, w których zwiększy się dochód z turystyki.
1 5 1