Odpowiedzi

2010-03-09T17:22:44+01:00
Curriculum vitae

Leonardo da Vinci urodził się w Vinci koło Anchiano, małej wiosce około 30 km od Florencji, 15 kwietnia 1452, nieślubnym synem notariusza Piero i Caterina pokojówka. Był sporadycznie wspierane przez dziadków.

Jego pełne imię Leonardo di ser Piero da Vinci (Leonardo Sir Piero z Vinci). Jako nieślubne dziecko był używany tylko jego imię i podpisanego także jego dzieł. Jego nieprawość nie uprawnia go do pełni rozwiniętej nauki w szkole i tak Leonardo, który był bardzo ciekawy z natury, zaczął gromadzić w sobie bogactwo wiedzy później stał się znany. Był samoukiem we wszystkim z wyjątkiem jego ilustracje umiejętności.

Ojciec wkrótce uznany w swej twórczej syna talent do grafiki i wysłał go do pracowni Andrea di Michele Cione, alias Andrea del Verrocchio najważniejsze florencki rzeźbiarz, malarz i czasu, który rok później w 1468, a także uczy Sandro Botticelli. Nie, Leonardo szybko opanować bardziej zaawansowane techniki i przejęła dużą część swego pana zadań malarskich.

Około 1477, Leonardo zrobił sobie solidną reputację i tak opuścił studio Verrocchio do podjęcia liczba komisji. Wśród praca, którą wykonywał były na ołtarzu kaplicy San Bernardo w Palazzo Vecchio we Florencji i "Pokłon Trzech Króli" w klasztorze San Donato Scopeto. Właśnie w tym czasie dostał patronatem władcy Florencji Lorenzo de Medici.

Wkrótce sława jego podróż daleko poza murami Florencji. W 1487 Leonardo akceptowane wezwanie do sądu Ludovico Sforza, regent, a później księcia Mediolanu, do którego zgłosił się również jako inżynier na broń i budowy twierdzy. Komisja Sforza, budowa pomnika w formie kolosalne jeźdźca, zajmowane Leonardo przez wiele lat. W czasie ukończył prototypu i delved w technologii odlewów z brązu, ogromne ilości brązu zostały już wykorzystane. Jednakże, ze względu na wojnę przeciw Francji, materiał potrzebny do przepracowania w armaty, a więc pomnik nie został zrealizowany.

W tym czasie Leonardo produkowane obie wersje "Virgin on the Rocks", a co było w tamtych czasach swoim najważniejszym dziele jeszcze, "Ostatnia Wieczerza". W Mediolanie zaprzyjaźnił matematyk Luca Pacioli, kto pierwszy wymyślił to, co jest obecnie znany jako podwójne księgowości wejścia. Pacioli Leonardo uczył się podstaw matematyki i wykonawcy, aby powrócić za, ilustrowane pracy Pacioli's "Divinae Proportionae" (Divine proporcjach).

Ze względu na polityczny zakłócenia spowodowane inwazją wojsk króla Francji Ludwika XII w Mediolanie, ok. 1500 r. Leonardo wrócił do i osiadł we Florencji. Nie był, między innymi, udział w ścienne "Bitwa pod Anghiari w Wielkiej Rady Izby Palazzo Vecchio, który konkurował naprzeciwko malarstwo Michała Anioła, ale pozostał niepełny i nie może być postrzegane.

Po tym jak w służbie Cesare Borgia przez krótki czas w 1503 roku jako inżynier wojskowy i turystyki północnych Włoszech, Leonardo akceptowane połączenia przez francuskiego komendanta Marszałek Charles d'Amboise w 1506 roku i wrócił do Mediolanu, który był już zajęty przez Francuzów. Tu podjął pracę jako nadworny malarz i inżynier Ludwik XII, chociaż z powodu śmierci ojca, jego pobyt tutaj był zakłócany przez ciągłe konflikty dziedziczną.

Po kolejnej zmianie rządów w Mediolanie Leonardo był zatrudniony w 1513 r. przez Pope Leo X w Rzymie. Tam rozpoczął "St John the Baptist "i zintensyfikować swoje badania anatomiczne, ale było utrudnione przez szpiegiem Watykanu.

Po śmierci Ludwika XII, Leonardo spotkał Francis I, król Francji. Ten ostatni był tak zachwycony, że artysta zaproponował mu nieruchomości we Francji. Leonardo zamieszkał w zamku Cloux koło Amboise, który został przydzielony do niego wraz z wystawne emerytalnych. Tam mieszkał, pracował i uczył aż do śmierci.

Leonardo da Vinci zmarł na zamku Cloux (dzisiaj Clos Luce) koło Amboise w Loire na 2 maja 1519 i został pochowany w Chapelle Saint-Hubert w zamku Amboise.