Odpowiedzi

2010-03-09T17:33:58+01:00
Mały książę jest to tytułowy bohater książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego. Jest on dzieckiem o niezidentyfikowanym wieku, zamieszkujący niewiele większą planetę od niego- asteroid B-612.
Bohater tej książki to chłopiec o jasnych i kręconych włosach, sympatycznej twarzy i kruchej budowie ciała. Mały książę sądził, że dla dorosłych ważne są tylko liczny, a do tego stwierdzenie przekonują mnie jego słowa: " Jeśli opowiedziałem pewne szczegóły związane z asteroidem B-612 i wyjawiłem jego numer, uczyniłem to tylko ze względu na dorosłych. Bo dorosłe osoby lubią liczny. Gdy się im opowiada o nowym przyjacielu, niegdy nie pytają o to, co najważniejsze. Nie zainteresują się jak brzmi jego głos? W co najbardziej lubi się bawić? Czy kolekcjonuję motyle? Pytają natomiast: Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile zarabia jego ojciec?"
Książę myślał również, że jak mamy jakąś jedną rzecz, lecz jest ona bardzo cenna, może nam dać wiele szczęścia, mówiąc wtedy o swojej róży: " Jeżeli ktoś kocha jakiś kwiat, który istnieje w jednym tylko egzemplarzu pośród tysięcy i tysięcy gwiazd, to wystarczy mu do szczęścia." Ten chłopiec jest też bardzo ciekawski, ponieważ na planetach, które zwiedzał, zadawał mnóstwo pytań. Jest bardzo śmiały w rozmowach i szanuje poglądy osób, z którymi rozmawia.
Uważam tego chłopca za marzyciela i idealistę pełnego pięknych zalet człowieka, który pokazał nam swoje najskrytsze marzenia i cechy wielu dorosłych. Gdyby każda starsza osoba posiadała cechy Małego księcia, to świat byłby ciekawszy i nabrałby wielu barw.

^^