Odpowiedzi

2010-03-19T16:43:47+01:00
Wygląd

Młodzieniec miał duże, niebieskie oczy. Lekko kręcone włosy koloru jasno-bląd dodawały wdzięku Stasiowi. Miał szczupłą budowę ciała. Od swoich rówieśników był wyższy i silniejszy

Cechy
Staś był bardzo inteligentny i dobrze się uczył. Bardzo cenną z umiejętności Stasia była znajomość języków obcych nie tylko angielskiego, polskiego czy francuskiego ale również języka arabskiego jak i murzyńskiego ki-swahili. Był odważny, bo nie bał się powiedzieć Mahdiemu że nie przyjmuje jego wiary. Posiadał też bystry umysł .Był nieprzeciętnie zdolny co przyznali wszyscy co się z nim zetknęli. Nigdy nie kłamał, nawet w trudnych sytuacjach mówił prawdę. Doskonale strzelał, pływał i jeździł konno co czyniło go niezwykle wysportowanym. Lubił bawić się z ośmioletnią Nel. Wobec swojej młodszej koleżanki był nieco przemądrzały i zarozumiały. Przy niej uważał się za dorosłego. Dokuczał jej, że jest od niego młodsza, lecz gdy Nel było smutno, przepraszał ją

Przedstawienie
Stanisław Twardowski to bohater lektury „W pustyni i w puszczy” autorstwa Henryka Sienkiewicza.
Ma 14 lat urodził się w Port-Saidzie i jest rodowitym Polakiem. Niestety jego matka zmarła przy porodzie i został półsierotą. Pozostali mu ojciec-inżynier i jego mała przyjaciółka Nel Rawlinson.
2010-03-19T16:46:20+01:00
Ja to zadanie wzięłam z neta i troche go przerobilam, to jak chcesz to weź albo też trochę przerób. W zasadzie to chyba nie da się inaczej scharakteryzować i wszyscy i tak będą mieć podobne.

CHARAKTERYSTYKA STASIA TARKOWSKIEGO

Głównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy” jest Staś Tarkowski. Jego matka była Francuzką, a ojciec Polakiem. Urodził się i wychował w Port Saidzie. W chwili rozpoczęcia swojej życiowej przygody miał 14 lat. Staś to chłopak dobrze zbudowany i silniejszy od swoich rówieśników, potrafi doskonale strzelać, pływać i jeździć konno, łatwo uczył się języków obcych, poznał angielski, polski, francuski i arabski. Zawsze umiał znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, nigdy nie tracąc nadziei. Kiedy Nel ciężko zachorowała, nie poddał się, lecz wyruszył w poszukiwaniu lekarstwa dla chorej dziewczynki aby ratować jej życie. Bardzo dobrze znał geografię Afryki. Interesował się polityką, wiedział, kim jest Mahdi i z kim prowadzi wojnę, potrafił mu się przeciwstawić odmawiając przyjęcia jego wiary. Był również odważny bo zabił lwa a później Gebhra i Chamisa i chociaż było to sprzeczne z jego wiarą, dokonał tego złego czynu uwalniając siebie i Nel z niewoli. Staś był zaradny, gdyż przygotował do schronienia spróchniałe drzewo, które nazwali „Krakowem”. Podczas wędrówki przez pustynię i puszczę był skazany tylko na własne siły i pomysłowość. Nie załamywał się w bardzo trudnych sytuacjach. Podejmował mądre i dojrzałe decyzje, choć sam był dzieckiem. Chłopiec bardzo troszczył się o Nel i bardzo się dla niej poświęcał dając jej jedzenie i picie w momencie gdy sam był głodny i spragniony. Podczas ciężkiej, niebezpiecznej wędrówki Staś wykazał się pomysłowością. Uwolnił słonia Kinga ratując go przed śmiercią głodową. Innym razem wpadł na pomysł zrobienia latawca, którym przesłał wiadomość że żyją.
Według mnie Staś jest bardzo szlachetną i mądrą osobą. Jego odwaga i zaradność robią ogromne wrażenie i uważam, że taka postać jest wzorem do naśladowania dla wszystkich ludzi.