Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T18:36:02+01:00
Już od najmłodszych lat przyzwyczajajmy dzieci do codziennej toalety i do dbania o czystość ciała. Skóra człowieka jest żywym tworem, ciągle pracującym, produkującym i wydzielającym różne substancje, jest też warstwą ochronną naszego organizmu.

Właściwa pielęgnacja skóry powinna polegać na codziennym dokładnym jej myciu, podczas którego posługując się mydłem i szczoteczką bądź gąbką usuwamy mechanicznie z powierzchni skóry brud, kurz, złuszczony naskórek oraz zeschnięte wydzieliny gruczołów potowych. Utrzymanie skóry w czystości jest konieczne nie tylko ze względów zdrowotnych (ochrona przed zakażeniem, prawidłowe funkcjonowanie) ale również, ze względów estetycznych.

Toaletę całego ciała należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy dziennie. Ręce natomiast powinniśmy myć przed każdym posiłkiem. Bardzo istotnym czynnikiem jest dbanie o czystość odzieży a przede wszystkim codzienną zmianę bielizny. Nie mniej ważne jest przyzwyczajenie dzieci od najmłodszych lat do dbałości o czystości otoczenia jak również higienę przygotowywania posiłków.
Grzybica skóry jest to zakażenie grzybiczne skóry i paznokci. Przebieg choroby oraz jej nazwa zależą od lokalizacji i rodzaju infekującego grzyba. Najczęściej spotykanymi grzybicami są grzybica stóp i grzybice odzwierzęce. Do zakażenia grzybicą stóp dochodzi przeważnie w łaźniach miejskich, na pływalniach, a przede wszystkim w przebieralniach. Najczęściej chorobą dotknięta jest skóra między palcami. Inną formą jest łuszczenie się podeszwy stóp. Grzybica paznokci powoduje ich zażółcenie i pogrubienie.

Łuszczyca to częsta choroba skóry, w której komórki skóry rozmnażają się w szybszym tempie niż normalnie. W miejscach zmian skóra staje się pogrubiała i pokrywa się masami srebrzystych łusek. Jest to choroba przewlekła o charakterze nawrotnym. Przyczyna jej występowania nie jest dotychczas poznana. Nie należy ona do chorób zakaźnych.
5 4 5