Odpowiedzi

2010-03-09T18:37:31+01:00
Drodzy(kto?)

Swój list kieruje do Was mając na celu zachęcenie do czytania książek. Powszechnie wiadomo, że co raz więcej osób wybiera komputer zamiast tradycyjnych papierowych kartek. Co raz częściej wybiare się także filmoe adaptacje lektur lub innych dzieł pisanych. Chciałbym przekonać Was do wybrania tradycyjnych lektur zamiast komputerowych odpowiedników w internecie lub niedokładnych streszczeń.
Czytanie książek przynosi naszemu umyslowi wiele korzyście. Przede wszystkim pozwala rozwijąc wyobraźnie i wzbogaca słownictwo. Dzięki czytaniu możemy wzrokowo zapamietać wiele zasad ortografii co także jest niewatpliwą korzyścią. Czytając książki możemy przenieść się w świat opisywanych bohaterów, stac się częścia nowej historii, przy kazdej ksiązce odkrywajac nowe zakatki nszej wyobrazni. To na prawde wspaniale ile korzysci i radosci moga nam dostarczyc te czarne stempelki na bialym papierze. Poza tym mamy szeroki wybor gatunkow literackich, co takze jest duzym plusem, gdyz kazdy moze znalezc cos odpowiedniego dla siebie.
Jeszcze raz chciałbym zachecic do czytania ksiazek, w wiekszosci wolnych chwil. Dzieki temu bedziemy stawac sie bardziej inteligentni i tworczy co znajdzie swoje pozytywne odniesienie w szkole w przyszlosci.
Mam nadzieje ze ten list zmotywuje do czytania ksiazek i zachecania innych do zapoznawania sie ze swiatem literatury.

z powazaniem(podpis)
1 5 1