Odpowiedzi

2010-03-09T19:38:45+01:00
Jednym z głównych bohaterów dramatu W. Szekspira pt. „ Romeo i Julia” jest owa tytułowa Julia. Jest to czternastoletnia dziewczynka z rodu Kapuletich. Z rodu od lat zwaśnionego z rodziną Montekich. Julia jako jedynaczka nie zaznała od rodziców miłości i ciepła rodzinnego. Uczuć tych szukała u swojej niani Marty, dobrej, kochającej kobiety. Julia była podporządkowana swoim rodzicom. Chcieli narzucać jej swoje zdanie, zmuszali do zachowań zgodnych z ich poglądami i do uległości. Zdanie Julii nie miało większego znaczenia. Swoje uczucia tłumiła w sobie i spychała na dalszy plan. Rodzice wybrali nawet dziewczynie przyszłego męża. Był nim Parys, za którego to Julia nie chciała wyjść za mąż. Nie mogła nawet na niego patrzeć. Uważała, że powinno się być z kimś z miłości i racji serca, a nie z wyboru osób trzecich. Jednak, ze względu na presję swojej matki, ulega i mówi jej:

„ Zobaczę, jeśli patrzenia dość na to;
Nie głębiej jednak myślę w te rzecz wglądać,
Jak tobie pani, podoba się żądać.”ALE NIE WIEM CZY TO JEST DOBRE
4 4 4
2010-03-09T19:46:57+01:00
Romeo Monteki- główny i tytułowy bohater tragedii "Romeo i Julia". Jest to piękny dwudziestoletni młodzieniec o romantycznym usposobieniu, idealizuje miłość. Zakochany jest w córce Kapuletów ,traktuje ją jak anioła. Jest szczęśliwy , kiedy dziewczyna odwzajemnia jego uczucia. Na wiadomość o śmierci ukochanej załamuje się, postanawia popełnić samobójstwo, dołączając do swojej ukochanej.

Julia Kapuleti- główna i tytułowa bohaterka tragedii "Romeo i Julia". Ma około czternastu lat jest śliczna i pełna wdzięku. Romeo Monteki jest jej pierwszą miłością.Darzy go głębokim i autentycznym
uczuciem. Jest gotowa do poświęceń dla ukochanego- wypiją tajemniczą miksturę. Jest postacią żywą i prawdziwą, przeżywa niepokoje, lęki, rozterki, miłość jest wartością , którą kieruje się w życiu. Widząc martwe ciało ukochanego nie waha się przed samobójstwem.
5 2 5