Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T19:41:39+01:00
Głównym bohaterem książki pt. ,,Szatan z siódmej kalsy" jest Adaś Cisowski.Jest on siedemnastolatkiem i codzi do siódmej klasy
Ma on czworo rodzeństwa i jest z nich najstarszy.Pan Cisowski, ojciec Adasia jest lekarzem, natomiast jego matka jest gospodynią.
Adaś jest dobrze zbudowany.Ma krótkie blond włosy, które pasowały do jego dużych niebieskich oczu.
Jest on bardzo miły i pomocny, ponieważ gdy ktoś go prosił o rozwiązanie zagadki on robił to z chęcią.Chłopiec świetnie nadaje się na detektywa, co nalezało do jego głównych zainteresowań.Rozwiązał dużo tajemnic, np z lodami i niewysłanych listów.
Adaś jest też koleżeński i umie dochować tajemnicy przez co ma wielu przyjaciół takich jak Słwek Burski, z którym siedział w łace.Dochował tajemnicy, że to on ukradł te pióro.Poszedł więc do jego domu i wziął je.Następnego dnia położył je pod gąbką.Jest on również bardzo sprytny, napisał list z szyfrem , którego malarz nie dojrzał.
Nie gniewał on się na profesora, że zamiast Adasiem nazywał go Piotrusiem bądź Szatanem.Miał on pojechać na wakacje nad morze , lecz zrezygnował dla zagadki o zaginionych drzwiach, ponieważ polubił Wandzię, którą profesor nazywał Kozą.
Chłopiec pojął każdą myśl dążeń do skarbu żeby złodzieje go usłyszeli.Przedtem jednak przyszedł z kolegą Burskim i wzięli ze strychu skrzynię z fałszywym skarbem, zakopali go i następnego dnia udawali , że go szukają.Adaś również udawał Francuza.Razem siedzieli w piwnicy, oddał mu swoje mleko.Później poszli do księdza i on pokazał Adasiowi te drzwi.Okazało się , że posłużyły one do przeniesienia Kamila De Berier'a.
Myślę , że Adaś byłby dobrym przyjacielem.Miał wiele zalet.Z pewnością bym go polubiła

myślę, że pomogłam
liczę na naj
pozdrawiam
Paulina <33