:))

Napisz na min. 15 zdań :D

TO wszystko ma być w całości ;))

1. Wstęp - Przedstaiwnie postaci "Strzelca" ze świteźianki
2. Rozwinięcie, które ma zaczynać się od " Kara, która spotkała strzelca była sprawiedliwa, zasłużowna,gdyż... "
3. Zakończenie - Jak to zakończenie , własnymi słowami :))

Daje naj jak ktoś zrobi szybko

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T19:59:31+01:00
Świtezianka jest to jedna z najpięknijesztch ballad . W tym utworze głównym bohaterem jest strzelec. Młodzieniec, który grzeszy urodą, lecz jego główną cechą jest ciekawość.
Kara, która spotkała strzelca była sprawiedliwa, zasłuzowna, gdyż nie chciała zostać zraniona. Strzelec złożył jej obietnicę, że nigdy jej nie zostawi dla innej. Kara jednak nie wierzyła w jego słowa, więc strzelec musiał zdać test, o którym nie wiedział. Kara uciekła, a młodzieniec został sam. Nagle z wód pojawiła się kobieta, piękna jak bukiet róż. Strzelec nie mógł się oprzeć i nie przeszedł tej próby. Kara go ukarała, zamieniąjąc go w drzewo.
Sądze, że Kara słusznie poczyniła. Nie zważając na uczucia strzelca, zrobiła to co powinna. Dzięki temu dowiedziała się, że on nie jest wart jej miłości, gdyż jego słowa nic dla niego nie znaczyły. Nie wybaczyła mu. Gdyby inaczej postąpiła, wpadłaby w cierpienie.
4 2 4
2010-03-09T20:18:17+01:00
1. Strzelec to jeden z głównych bohaterów ballady pod tytułem "Świtezianka" Adama Mickiewicza.

2. Kara, która spotkała Strzelca była sprawiedliwa, zasłużona gdyż młodzieniec nie dotrzymał obietnicy. Strzelec przysiągł Świteziance wierność. Główna bohaterka nie uwierzyła mu od razu. Ostrzegła Strzelca. Powiedziała: "Dochowaj, strzelcze, to moja rada: bo kto przysięgę naruszy, ach biada jemu, za życia biada! I biada jego złej duszy!". Następnie postanowiła sprawdzić, czy Strzelec jej zwyczajnie nie oszukał. Miała nadprzyrodzone zdolności. Pożegnała się z młodzieńcem. Później odeszła i po pewnym czasie ukazała mu się obok jeziora pod inną postacią. Strzelec nie przeszedł próby. Złamał przysięgę. Spotkała go kara - zginął.

3. Uważam, że Strzelec był negatywnym bohaterem ballady, ponieważ złamał przysięgę.
8 4 8
2010-03-09T20:44:57+01:00
Kedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych ballad jest świteźianka. Głównym bohaterem tego dzieła jest ciekawski strzelec.
Kara, która spotkała strzelca była sprawiedliwa, zasłuzowna, gdyż nie chciała zostać zraniona. Młodzieniec obiecał jej, że nigdy nie zdradzi jej z kimś innym. Kara jednak nie wierzyła w jego słowa, więc zorganizowała potajemnie test. Kara uciekła pozostawiając strzelca samego. W pewnym momencie młodziencowi ukazaała się kobieta piękna jak bukiet róż. Strzelec nie mógł się oprzeć i nie przeszedł tej próby. Kara ukarała go w taki sposób, że zamieniła go w drzewo.
wydaje mi się, że Kara postąpiła słusznie. Mimo to że postąpiła chytrze to dowiedziała się ze słowa młodzienca nic nie znaczą i nie jest on wart tak pięknej kobiety. ;)
3 3 3