Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • SoHn
  • Początkujący
2010-03-09T19:51:22+01:00
TARCZA
Polska i Stany Zjednoczone podpisały deklarację o zainstalowaniu elementów tarczy antyrakietowej na naszym terytorium. System ma uchronić stany Zjednoczone, oraz kraje zjednoczone w NATO, przed ewentualnym atakiem rakietowym. Baza powstanie w Redzikowie (Pomorskie). Koło Warszawy, ma też powstać baza z rakietami Patriot, które będą nastawione na obronę stolicy.

Co na to Rosja? Grzmi, że tego typu polityka jest wymierzona przeciwko niej i zamierza porozumieć się z Syrią, by móc na jej terenie stworzyć swoje bazy. Może jednak na pytanie – Co na to Rosja? Powinniśmy odpowiedzieć – A co nas to obchodzi, Polska ma prawo do suwerennych decyzji! Nawet jeśli jakoś tak głęboko wpada nam się w amerykańskie objęcia.

REZYGNACJA FOTYGI
Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych, postać kontrowersyjna i niemedialna, przez działanie samych mediów, została zdymisjonowana. Powodem miał być konflikt na linii Fatyga – Kaczyński, z Witoldem Waszczykowskim w tle. Waszczkowski, zdymisjonowany w zeszłym tygodniu za wylewność w wywiadzie, dotyczącym polityki Tuska w kontekście systemu antyrakietowego, ma być zatrudniony w kancelarii prezydenta. Problem polega na tym, że Waszczykowski był kiedyś podwładnym Fatygi, którego opinii, delikatnie mówiąc nie szanowała. Rezygnacja ma jednak szerszy aspekt. Była minister, miała już prawdopodobnie dosyć wieszania na niej psów, w czym gustowały media w sezonie ogórkowym.

ŚMIERĆ POLSKICH ŻOŁNIERZY W AFGANISTANIE
Trzej polscy żołnierze zginęli w Afganistanie. Czwarty jest ciężko ranny. Afganistan staje się dla polskich żołnierzy coraz bardziej niebezpiecznym miejscem. To jest wojna, a nie „misja stabilizacyjna”, cokolwiek by to oznaczało. Wprawdzie Tusk przyleciał do Kabulu (podobno i na niego przygotowywano zamach…warto tę informację podzielić przez 2), wesprzeć naszych na duchu, ale…i sama wojna, i uczestnictwo w niej polskich sił zbrojnych, warto byłoby określić jako problematyczne. Żołnierze, którzy zginęli, należą do grupy 1200, wysłanych do Afganistanu. Prognozuje się jednak, że liczbę tę należy zwiększyć, a poza tym, że dla polskiego kontyngentu nadchodzą trudne dni.

WYPADEK W ALTON
Autokar, którym jechali polscy, rumuńscy i bułgarscy pracownicy farmy w Peterborugh, stoczył się ze skarpy. Zginął jeden pasażer – 27 letni Polak z Lubelszczyzny. Pasażerowie wracali z wycieczki do parku rozrywki w Alton Towers. Początkowo sądzono, że powodem wypadku mógł być alkohol i/lub niesprawne hamulce. Okazało się jednak, że autokar należał do angielskiego przewoźnika i że kierowcą był Anglik. Jednymi słowy będzie śledztwo, a nie domniemania.
1 5 1