Dlaczego Werter odbiera sobie życie? Z milosci do Lotty czy może...z powodu trawiacej go od dawna niechęci do zycia? Wczuj się w role sledczego i zbadaj przyczyny samobójstwa bohatera. Dokonaj analizy jego wypowiedzi przed poznaniem ukochanej, rozmów z nia, z Albertem i wilhelmem oraz tresc listu pozegnalnego.("Tak wypelnily sie wszystkie zyczenia i nadzieje mego zycia!").

Przeczytaj opinie Marty Piwinskiej na ten temat:

Dla Wertera smierc jest ratunkiem przed soba i innymi, przed narastajacym szalenstwem i tepa glupota otoczenia. Miedzy tymi przepasciami Werter szedl coraz bardziej zwezajaca się przelecza, az się zabil, zeby nie spasc w przepasc jedna albo druga.Czy się z nią zgadzasz? Uzasadnij swoją odpowiedź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T20:18:00+01:00
Hmm... Werter przedstawia postać prawdziwego bohatera romantycznego którego cechowały uczuciowość, wrażliwość itp.
Był człowiekiem który emocjonalnie podchodzi do świata i całkowicie oddaje sie uczuciu, wierzył w to że miłość trwa wiecznie.
Uważam, że Werter miał już dosyć stanu nostalgi w którym sie znalazł po odmowie Lotty.Jako człowiek epoki romantycznej wieczył w jedną miłość do końca życia i nie mógł sobie poradzić z myślą że nie może żyć bez niej. Wydaje mi sie że jest to przede wszystkim powód dla którego popełnił samobójstwo...
Werter nie wyobraża sobie życia przy jej boku.
Niechęci do życia?
Może ale wszystko sie zmieniło po poznaniu "jego miłości"
Inaczej potrzył na świat, wszystko wydawało mu sie wtedy piękne bez wad.
Werter staje przed myślą samobójczą po odrzuceniu a wreszcie sam przekonuje sie że nie widzi sensu istnienia.
Werter staje sie ofiarą konfliktu między swoimi pragnieniami a prawdziwym życiem...
7 2 7