Napisać rozprawkę
Teza:Wyprawa, wędrówka, tułaczka- podróż nie jedno ma imię
Pierwszy argumet ma byc o tułaczce w ksiązce latarnik
drugi o tulaczce w Odyseuszu a trzeci o podrózy w Dedalu i Ikarze

BArdzo prosze o napisanie tego zadania na jutro :) Nie kopiowac z inetrnetu bo rozpoznam!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-14T11:50:38+01:00
Wyprawa, wędrówka, tułaczka- podróż niejedno ma imię. Postaram się to udowodnić.
W książce Latarnik tytułowy bohater jest latarnikiem, który jest emigrantem. Nie wiedział jak bardzo tęskni za krajem dopóki nie znalazł książki autorstwa A. Mickiewicza. Wtedy znów zatęsknił za ojczyzną, z której uciekł a następnie tułał się po świecie szukając swego miejsca.
Bohater Odysei- Odyseusz,dzięki któremu Troja została pokonana tuła się 10 lat po świecie próbując wrócić do ukochanego domu. Niestety Posejdon, władca mórz i oceanów jest zły na Odysa za to że oślepił jego syna. Odyseusz przeżywa wiele przygód i dobrych i złych,ale ze wszystkich udaje mu się ujść cało dzięki swojemu sprytowi i pomocy bogów.
Dedal to genialny budowniczy, który nie może wrócić wraz ze swym synem do domu. Buduje, więc skrzydła z piór i wosku dla siebie i Ikara(jego syna). Udaje im się wzlecieć. Niestety Ikar gnany pragnieniem dosięgnięcia nieba wzlatuje zbyt blisko słońca, które topi wosk, a nieszczęśnik spada do morza. Dedal szczęśliwie ląduje w swojej ojczyźnie, lecz bez niekonsekwentnego w czynach syna.
Tak więc motyw wędrówki i tułaczki przewija się przez literaturę w najróżniejszych formach, bohaterowie są z różnych światów czy czasów, lecz łączy ich jedno-pogoń za swoim zakątkiem świata, swoją ojczyzną.
2 4 2