Przeczytaj opis sytuacji:
Pan Zahir pochodzi z Turcji. 30 lat temu przyjechał do Polski, by studiować. Obecnie jest naukowcem, cenionym profesorem wyższej uczelni Pan Zahir i jego żona są wyznawcami islamu. Należą do muzułmańskiej wspólnoty religijnej i regularnie uczestniczą w spotkaniach środowiska muzułmańskiego w swoim mieście. Po atakach terrorystycznych w Europie Zachodniej, w mediach pojawiły się apele o zachowanie wzmożonej czujności. W tym czasie pan Zahir zauważył, że niektórzy sąsiedzi zaczęli odnosić się do niego z rezerwą. Kilkakrotnie spotkał się też z nieprzyjaznymi spojrzeniami przechodniów. W związku z tym zaczął się obawiać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

1.Opisz stosunek lokalnej społeczności do pana Zahira
2. Odpowiedz, jak oceniasz zachowanie niektórych sąsiadów pana Zahara oraz osób spotkanych przez niego na ulicy.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-09T20:48:27+01:00
1.Lokalna społeczność była nastawiona negatywnie do pana Zahira ponieważ w Europie Zachodniej nastąpiły ataki ,jak sądzę spowodowane przez terrorystów.Lokalna społeczność bała się o swoje życie ,gdyż owy Zahir również był wyznawcą islamu(tak jak terroryści).

2.Zachowanie sąsiadów Zahira uważam za niekulturalne , gdyż to że jest wyznawcą islamu nie znaczy , że jest terrorystą. Ludzie nie powinni oceniać ludzi po religii jaką wyznają . Katolicy robią różne złe rzeczy łagodnie mówiąc , a nikt ich na ulicy palcami nie wytyka.
73 4 73