Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-09T22:30:03+01:00
Wyższy zasiłek dla bezrobotnych? Polacy znaleźli sposób

* Tagi: praca, przeniesienie zasiłku, zasilek, zasiłek dla bezrobotnych


Czy grozi ci utrata pracy?

Nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie zamiast 717 złotych zasiłku dla bezrobotnych? To możliwe! Polacy, którzy pracowali za granicą i tam uzyskali prawo do zasiłku również w kraju mają prawo otrzymywać unijne stawki zasiłku. Jest o co walczyć, w Unii Europejskiej bezrobotny dostaje średnio 3 tys. złotych miesięcznie!

Unijne prawo jasno stwierdza, że bezrobotny, który uzyskał prawo do zasiłku np. w Wielkiej Brytanii czy Danii może przenieść go kraju ojczystego. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że przyjeżdżając do Polski, gdzie są niższe koszty życia, można pobierać wyższy zasiłek.


Co więcej różnice są zasadnicze. W Polsce podstawowa kwota zasiłku przez pierwsze trzy miesiące wynosi 717 zł, a potem już tylko 563 zł. W UE i krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego wahają się od półtora tysiąca złotych do nawet 7-8 tys. zł miesięcznie. Najniższe są w Wielkiej Brytanii, a najwyższe w krajach skandynawskich.

Wyższy, "europejski" zasiłek można przenieść ze wszystkich krajów UE, jak i Norwegii, Islandii i Szwajcarii. Pobierać go można przez trzy miesiące.

IV Eliminacje Mistrzostw Polski Łódź, Manufaktura 21.08.2009

Zapraszamy wszystkich serdecznie na czwarty turniej Eliminacji Mistrzostw Polski do łódzkiej "Manufaktury". Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody i niezapomniane wrażenia. Turniej będzie okazją do zdobycia kolejnych punktów w klasyfikacji. Czekamy na Was...
IV Eliminacje Mistrzostw Polski tym razem odbędą się w Łodzi. Zapraszamy wszystkich do "Manufaktury" - magicznego miejsca, które słynie nie tylko za sprawą handlowych alejek i przepięknej architektury, ale także z organizacji wspaniałych sportowych wydarzeń.

może być odpowiedz na pw