Odpowiedzi

2010-03-10T11:36:22+01:00
Miłość to coś wielkiego! Przykłady takiego uczucia możemy znaleźć w dramacie Szekspira pt. " Romeo i Julia". Miłość ta była zakazana, dlatego tez nie była zbyt szczęśliwa. Najpierw Romeo był zakochany w Rozalinie, lecz ona nie odwzajemniała jego uczuć. Gdy poznał Julie wiedział, ze to prawdziwa miłość. Parys tez kochał Julie, lecz ona jego nie. Romeo i Julia kochali się tak bardzo, ze mimo różniącego ich wieku, byli gotowi oddać za siebie życie.
Kolejnym przykładem miłości kobiety i mężczyzny jest książka "Zmierzch". Bella i Edward bardzo się kochali. Ich miłość tez poniekąd była zakazana, ale z innych powodów niż w tragedii "Romeo i Julia".Edward i Bella nie mogli być ze sobą, z powodu różniących ich światów.Lecz na koniec okazało się , że ich uczucie było tak silne, że przezwyciężyli wszystko i zostali na zawsze razem.
Następnym motywem miłości w literaturze jest tragedia "Antygona". W tej książce mamy dwa przykłady miłości. Pierwszym jest uczucie, które łączyło Antygonę i Hajmona. Kochali się oni tak bardzo, ze byli gotowi oddać za siebie życie. Drugim natomiast jest miłość, która łączyła rodzeństwo - Antygonę i Polinejkesa. Antygona bardzo cierpiała za swojego brata.
Kolejny przykład, który nasuwa mi się na myśl to miłość dwojga nastolatków z książki " Ten obcy". To uczucie było trochę inne niż te wcześniej wymienione. Uli podobał się Zenek, ale nie wiedziała czy on odwzajemnia jej uczucia. a gdy okazało się, że tak, oboje się pokochali.
Motyw miłości jest również w książce pt. " W pustyni i w puszczy". Staś traktował Nel jak własna siostrę, i darzył ją wielką miłością. Gdy byli na pustyni ze wszystkich sił utrzymywał ją przy życiu. To przykład prawdziwej miłości.