Czy kultura osobista człowieka pomaga w życiu, czy jest niepotrzebna? Swoją wypowiedź oprzyj na własnych doświadczeniach. Użyj co najmniej trzech argumentów przemawiających za lub przeciw postawionej przez Ciebie tezie. - Rozprawka, liczę na przykłady argumentów.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T14:39:08+01:00
Czy kultura osobista człowieka pomaga w życiu, czy jest niepotrzebna? Ja myślę, że jest potrzebna i postaram się ustosunkować to tego stwierdzenia.
W naszym społeczeństwie pojawia się coraz to więcej młodych ludzi. Są oni niezbyt kulturalni co się często widzi. Widać np w autobusie, kiedy młoda osoba siedzi, a starsza stoi pośrodku autobusu. Większość z nas nie ustąpiła by tej osobie miejsca, lecz jakby to świadczyło o nas? Kiedy ustąpiłoby się tej osobie miejsca na pewno ucieszyłaby się ona. Starsze osoby nie mają zbyt dobrego zdania o nas - młodych.
Kiedy jesteśmy w sklepie lub jak słyszymy że ktoś rozmawia przez telefon to mówi na swoich rodziców "starzy". Za dawnych czasów więcej osób szanowało swoich rodziców, mówiło do nich:mamo, tato. Teraz to się zaczyna zmieniać i oczywiście na gorsze. Teraz młodzi wolą siedzieć przed komputerem lub pójść do kolegów, a nie pomóc mamie czy tacie kiedy tego potrzebuje. Mamy gdzieś czy dadzą sobie radę czy nie. Kiedy byśmy zaproponowali pomoc na pewno by się ucieszyli. To świadczyłoby o nas o tym jak nas wychowali i jacy będziemy w przyszłości.
Co się natomiast tyczy mężczyzn. Niedawno był Dzień Kobiet. Za dawnych czasów mężczyźni byli kulturalni, dawali kobietom i dziewczynom kwiaty, dawali wyraz szacunku temu, że one są, że wspierają ich i pomagają w codziennym życiu. Teraz się rzadko zdarza choćby w szkołach, że chłopaki podejmują inicjatywę, gromadzą fundusze i kupują dziewczynom kwiaty. Na pewno byłoby im miło.
Jednym słowem kultura dużo mówi o człowieku i o tym, czy dana osoba jest godna zaufania. Nam samym lepiej się będzie żyć w środowisku, gdzie nie ma wulgaryzmów i wszyscy są dla siebie życzliwi. Kultura jest potrzebną rzeczą.
1 5 1