Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T14:35:06+01:00
Mlodziez w dzisiejszych czasach co drugie slowo to przeklenstwo. Dzieje sie tak na wskutek zaimponowania innym i poczucia ,, wlasnej wartosci'' oczywiscie przeklenst nie powinno sie uzywac pod rzadnym pozorem. Młodzien uzywajac brzydkich slow krzywdzi nie tylko sie kalecząc jezyk, wyrazając sie obrazliwie ale krzywdzi tez innych oczywiscie kazdy wulgaryzm nie jest skierowany do nas kierujemy go do innych ludzi np. mowiac na kogos swinio nie powiemy tak o sobie prawda? Sa tez zwierzta na kolezanko na ktora jestesmy wsciekli wlasnie powiemy swinia bo chcemy ja jak najgorzej nazwac ale w ten spobo obrazamy swinie -zwierze. Uwazam ze uzyanie przeklenst jest niezgodne z nauka kosciola i nie tylko mlodziez ale nikt nie powinien uzywac tego typu slow
2 3 2
  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T14:35:47+01:00
Młodzierz nie powinna urzywać wulgaryzmów ponieważ najczęściej nie wiedzą co on zanaczy i mogą urazić osobę do której zwracają sie tak. Wylgaryzmy powodują też bójki pomiędzy młodzierzą i kłutnie. Dla starszych osób ten język jest odrażający i mogą taką osobę co bluźni uwarzać za źle wychowaną .
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T15:08:26+01:00
Wiem że krótko ale aż tak długo nie da się tego opisać :

Często młodzież używa wulgaryzmu wobec innej osoby zazwyczaj gdzieś w swym wieku.
Gdy młodzież wypowiada je na początku panuje nad sobą i nie używa je przy osobach starszych itp. natomiast wulgaryzm jest jak nałóg i w pewnym czasie nie panujemy nad sobą, wtedy młodzież zaczyna przeklinać do starszych do młodszego rodzeństwa które uczy się od niego/j. Na ług wulgaryzmu prowadzi do różnych przyczyn do pokłócenia się z przyjacielem/ółką, do utraty ukochanego sportu ponieważ przyjaciółka/el pogniewa się ponieważ młodzież często nawet na najlepszego nakrzyczy z najgorszych słów. Do utraty sportu, np. jeśli trener ci powie że nie może ktoś pojechać na mecz, upomni lub powie żeby się postarał/a ten młodzieniec przeklnie do niego, i zostanie wyrzucony/na z drużny.
Młodzież nie powinna używać wulgaryzmu ponieważ obraca się to w nałóg a potem w dużo problemów.


Bardzo krótko ... wiem ale nie wiedziałam tak ogólnie co ma tam być. =)(=
5 3 5