Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T14:56:24+01:00
" Jest taki dzień "

( akapit ) 19 stycznia 2010 roku, w naszej szkole, na drugiej godzinie lekcyjnej, odbyły się jasełka pt. "Jest taki dzień". Odegrano je na dużej sali gimnastycznej.
( akapit ) Jasełka przygotowane zostały dla upamiętnienia narodzin Chrystusa.
( akapit ) Scenę zabudowano stałymi elementami - kotarami imitującymi niebo z Gwiazdą Betlejemską oraz ruchomymi - szopką i pałacem Heroda.
( akapit ) Widownię stanowili uczniowie klas młodszych i starszych oraz nauczyciele.
( akapit ) Bezpośrednio przed występem pani dyrektor zachęciła wszystkich do obejrzenia jasełek, które zostały przez nią przygotowane. Oprawę plastyczną wykonała pani B. Gwizdak, a muzyczną pani M. Grzesik i pan T. Frączek.
( akapit ) W jasełkach występowali uczniowie klas starszych. Aktorami byli uczniowie z czwartej klasy. Przedstawili oni tradycyjną wersję jasełek; najpierw ukazali poszukiwanie przez Józefa i Maryję miejsca, w którym mogłoby urodzić się ich dziecko. Gdy nie znaleźli żadnego domu, Maryja urodziła Mesjasza w stajence. Mimo to, aniołowie wychwalali boskie dziecko i głosili ludziom, że narodził się im król. Wtedy też zazdrosny Herod nakazał wymordować wszystkie dzieci w kraju. Z powodu tego czynu później został posłany do piekła. Hołd małemu Jezusowi złożyli pasterze i królowie. Ważną rolę w jasełkach odegrały kolędy śpiewane przez uczniów piątej i szóstej klasy w chórkach.
( akapit ) Występujący uczniowie stworzyli świąteczny nastrój. Pani dyrektor podziękowała wszystkim twórcom widowiska, a widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Potem wszyscy udali się do swoich sal.
4 4 4