Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-23T13:57:54+02:00
Gniezno 1000r.

Do Jego Świątobliwości Papieża
Jako Biskup i przyjaciel cesarza niemieckiego Ottona III, chciałem waszą świętobliwość poinformować o celu wizyty w Gnieźnie. Celem cesarskiej wizyty było pozyskanie sojusznika dla planów stworzenia uniwersalistycznego Cesarstwa, które obejmować miało cztery równorzędne kraje (prowincje): Rzym (Włochy), Galię (Burgundię i Dolną Lotaryngię), Germanię (Niemcy) i Sclavinię (Słowiańszczyznę). W czasie uroczystości gnieźnieńskich Otton III wręczył Bolesławowi symbole władzy – włócznię św. Maurycego, a także ukoronował księcia diademem cesarskim, co mogło świadczyć o równorzędnej pozycji Polski w świecie chrześcijańskim. Jest także prawdopodobne, że gest cesarza oznaczał, że Bolesław Chrobry został wyznaczony na namiestnika prowincji słowiańskiej.
Cesarz zgodził się również na utworzenie arcybiskupstwa w Gnieźnie oraz trzech biskupstw: w Krakowie, we Wrocławiu i w Kołobrzegu.

otaczam was swoją modlitwą

Wasz Biskup
1 5 1
  • Użytkownik Zadane
2009-10-23T14:42:35+02:00
"Drogi Ojcze Święty "
Z radościa opisuje ci Pielgrzymke Ottona III ktora miała nie tylko znaczenie religijne, Ojcze Święty Gniezno dla wszystkich Polaków jest miastem, które zajmuje szczególne miejsce w historii Państwa Polskiego. Tu rodziła się i krzepła nasza państwowość, tutaj odnajdujemy fundamenty chrześcijaństwa. W Katedrze złozono ciało św. Wojciecha do grobu, którego, pielgrzymował cesarz Otton III. Urzeczywistnienie tych zabiegów sprawiło, że katedra gnieźnieńska stała się aulą koronacyjną królów polskich, a metropolita gnieźnieński jedynym, prawnym koronatorem. Po wieczornych Nieszporach gnieźnianie i pielgrzymi niemal z całego kraju wyruszają ulicami Gniezna w procesji z relikwiami Świętego, złożonymi w srebrnej trumience. W kościele św. Michała trwa nocna modlitwa przy relikwiach Świętego, które w niedzielnej porannej procesji wracają do Katedry.
Wiem - Ojcze Święty że masz życie szczęśliwe
ciężkie bo ciężkie - ale prawdziweSpójrz Ojcze Święty jak bardzo się staramy
wznawiamy Twe dzieło i tego dokonamy
Wasza Świątobliwość poświęcił cały świat temu Najczystszemu Sercu, aby raz na zawsze został on uwolniony od grożących mu zewsząd niebezpieczeństw i aby za wstawiennictwem Matki Bożej w królestwie Chrystusa zapanował pokój Chrystusowy.Dziękujemy za wszystko co dla nas zrobiłeś
za cudowną miłość którą nas otoczyłeś.
ks. Piotr Gawenda oraz biskup Grzywy.
4 5 4