Wybraź sobie, ze jestes rzymianinem( biednym, lub bogatym), ktory nawrócił sie na chrześcijanstwo w czasach przesladowan tej religi. Napisz list do przyjaciela , w ktorym opisujesz połozenie chrześcijan , wiare i uzasadnaisz dlaczego to zrobiłes. Minimum 10 zdan. Ocztwiscie przynaje Naj!!:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T16:06:16+01:00
Drogi Przyjacielu!
Jak Twoje zdrowie i Twoja rodzina?
Jakiś czas temu poznałem tę nową religię- chrześcijaństwo. Dotyczy ona pewnego Żyda, Galilejczyka, o imieniu Jezus. Jest on Synem Bożym, którego Bóg zesłał, aby odkupić świat z wszystkich grzechów. Jezus umarł haniebną śmiercią na krzyżu, a później zmartwychwstał. Po zgłębieniu tej religii postanowiłem zostać jej wyznawcą. Zapytasz pewnie, dlaczego? Uczestnictwo w obrzędach nie jest jedyną formą zwrócenia się do Boga chrześcijan. Nie wymaga On ode mnie żadnych pieniężnych ofiar. Wiesz przecież, że przy moim statusie majątkowym niewiele mogłem ofiarować innym bogom, a dla Niego bardziej liczą się moje czyny niż pieniądze. Każdy z Jego wyznawców- nie ważne, czy ubogi, czy też bogaty, jest równy pozostałym. Nasza mała chrześcijańska społeczność nie jest podzielona na żadne klasy społeczne. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że Bóg obiecał mi i każdemu swojemu wyznawcy, iż po śmierci będziemy żyli wiecznie w niebie, razem z nim. Przyjacielu, czy może być coś piękniejszego niż wieczne życie z Tym, którego kocham ponad własne życie? Powiesz może, że czekają mnie prześladowania, a może nawet śmierć... Cóż, śmierć męczeńska, za Boga, jest szczególnie przez niego ceniona. Poza tym, mając perspektywę wiecznej szczęśliwości, nie boję się przyznać do swojej wiary. W końcu, co może być lepsze od religii miłości i miłosierdzia?
Przyjacielu, będę dumny, jeśli będziesz mi towarzyszył na którymś ze spotkań z innymi wyznawcami. Może i Ty przekonasz się do chrześcijaństwa?
Niech Ci się wiedzie,
Twój przyjaciel