Z Balladyny
1.Jak wyobrażasz sobie jedną z fantastycznych postaci? opisz jej wygląd, sposób poruszania sie i komunikowania w realnym świecie
2. Na jakiej podstawie mozemy okreslic czas zdarzen rozgrywanych w dramacie ?
3. Najciekawsza postac ?
4. Poruszane problemy ?
5. Najwazniejsze zdarzenie ?

1

Odpowiedzi

2010-03-10T16:12:54+01:00
1.Goplana w mojej wyobraźni wykreowała się na zdumiewająco piękną jutrzenkę. Uważam,że jest ona niewidzialna. Ma długą, zakrywającą stopy suknię. Nie stąpa po ziemi tylko się unosi. Jej suknia faluje niby wiatr. Nikt z ludzi jej nie rozumie. Sądze że wiatr przemawia jej głosem, dlatego człowiek uważa to za niesłyszalne. A wystarczy dobrze wytężyć słuch
2.Czas rozgrywanych wydarzeń w dramacie "Balladyna" możemy określić na podstawie tego, kto panował w tamtym czasie(Lech), ludność nie byłą chrześcijanami, czyli działo się to na pewno przed chrztem i powstaniem Polski. Również legendarne postacie mówią nam o czasie akcji.
3.Najciekawszą postacią była Balladyna,która zabiła swoją siostrę i męża.Mamę skazała na tułaczkę.Ta postać w dramacie wiele wniosła książka jest ciekawa bo jest zabójstwo.
4.Problemem było w książce to ,że Balladyna jak chciała kogoś i przegrywała to zabijała tą osobę.
5.Było tajemnicze jezioro Gopło, a w nim mieszkała królowa Goplana. Opiekowała się leśnymi stworzonkami, ale od ludzi wyraźnie stroniła. Mieszkańcy okolicznych wiosek też raczej jej unikali, bo Goplana wyglądała bardzo nieziemsko. Zwiewna, przezroczysta postać z pewnością nie przypominała zdrowej i aktywnej dziewczyny.Pewnego dnia Goplana zakochała się w Grabcu- prostym wieśniaku. Problem polegał jedynie na tym, że Grabiec był zakochany w Balladynie. Aby jakoś zaradzić spotkaniom młodych, Goplana wysyła Skierkę, aby sprowadził do chaty wdowy księcia Kirkora i sprawił, aby książę zakochał się w dziewczynie. Jej błąd polegał na tym, że nie powiedziała swojemu słudze, o którą dziewczynę chodziło. I stąd wynikło całe zamieszanie. Kirkorowi spodobały się obydwie córki wdowy.
44 4 44