Odpowiedzi

2009-10-23T14:21:39+02:00
Gdy Mary przyjechała do Anglii, powszechnie uważano, iż jest to dziecko nardzo niesympatyczne, wiecznie skwaszonee, samolubne, ponure, wręcz odpychające. Już w Indiach była rozkapryszona, źle odnosiła się do służby, niczego sama nie robiła. Nie czuła się związana z matką, nawet nie płakała po śmierci rodziców i niani. To brak rodzicielskiej miłości, czułości, serdeczności ze strony głownie matki zadecydował o ukształtowaniu się takiego charakteru Mary. Dziecka w gruncie rzeczy samotnego, niezdolnego do okazywania uczuć.
Później, w Anglii, Mary zmieniła się nie do poznania do czego przyczyniła się Marta Sowerby, służąca, która przekazała dziewczynie radość normalnego codzienego życia. Mary wyładniała, często była uśmiechnięta, sympatyczna, stała sie samodzielna, przestała gardzić służbą. Pokochała przyrodę i to właśnie ona wywarła ogromny wpływ na przemianę dziewczynki: teraz wesołej, miłej, radosnej. Mary w końcu poznała czym jest przyjaźń, zaczęła rozumieć ludzi, cenić ich towarzystwo i życzliwość.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-23T15:19:55+02:00
Mary była sierotą przygarniętą przez wuja Archibalda Cravena,dziewięciolatką pochodzącą z Indii. Twarz dziewczynki posiadała ostre rysy i zawsze niezadowolony wyraz,była drobną, chudą, niezbyt ładną dziewczynką.Dziewczynka wyrosła na rozkapryszoną, wiecznie niezadowoloną i niegrzeczną smarkulę.Mary nigdy z nikim niczym nie dzieliła, nigdy nikomu nie ustępowała.Nie miała żadnych zainteresowań, nic jej się nie podobało,a jedynum jej zajęciem było wydawanie rozkazów hinduskim służącym.Jednak z nieznośnej smarkuli, do jej przemiany,przyczyniło się pewne zagadkowe miejsce ,które nazwała później "tajemniczym ogrodem"oraz za sprawą Dicka, a potem Colina.,,nauczyła się radości życia codziennego,dziewczynka zmieniła swój charakte.Umiała już uwierzyć w przyjaźń i miłość.Została wspaniałą uczennicą, a także nauczycielką. Przez swoją opiekuńczość, wrażliwość, samodzielność, , które ofiarowywała wszystkim, nauczyłasię samodzielności i dostrzegania potrzeb innych ludzi.
2 3 2