Odpowiedzi

2010-03-10T16:38:12+01:00
Moim zdaniem książka Syzyfowe Prace powinna byc na liście lektur obowiązkowych. Postaram sie te tezę udowodnić w poniższych argumentach.
Po pierwsze jest to książka ktora ukazuje nam jak wyglądało zycie uczniów pod zaborami. Jest to temat bardzo bliski nam ponieważ tez sie teraz uczymy. Opowieść o dorastaniu w bardzo ciężkich czasach, jest bardzo pouczająca i dająca wiele do myślenia.
Drugim moim argumentem jest to, ze czytając te książkę poznajemy historię, między innymi w jaki sposób rusyfikowano polska młodzież. To jest bardzo ważne, bo dzisiaj nie zdajemy sobie sprawy jakie katorgi przeżywały dzieci ktore chciały i mogły sie uczyc.
Trzecia bardzo ważna rzeczą, jest postawa pewnej części uczniów ukazana w tej książce. Czytając zauważamy ze nawet młodzież nie chciała sie poddać bez walki, mimo zakazom i srogim kar, dalej modlili sie w języku polskim czy np. czytali polskie książki. Determinacja tych uczniów byla bardzo ważna.
Uważam, ze argumenty przedstawione w mojej pracy potwierdzają że książka Syzyfowe Prace powinna byc na liście lektur obowiązkowych. Jest to książka, ktora powinien znac każdy uczeń.
1 1 1