Zadanie1 .
opisz klasę w której się uczysz ; weź pod uwagę jej wartość dla ciebie .
Opis może dotyczyć :
a) użyteczności
b) estetyki, czystości
c) poziomu kultury jej użytkownika
+ zastosuj wyrazy, wyrażenia i zwroty sygnalizujące subiektywizm opisu

Zadanie2 .
Napisz własny komentarz z oceną do podanej informacji :
Gdy robert miał 6 lat, grał już w szachy. W 13. roku życia zdobył mistrza juniorów. A gdy skończył 16lat, został szóstym szachistą świata.

Zadanie 3.
Co ci najbardziej smakuje ? nazwij i opisz tę potrawę .
- weź pod uwagę doznania związane ze wzrokiem, węchem(np. aromatyczny), dotykiem( np.delikatny, aksamitny, twardy), słuchen(np. delikatny, trzeszczący)
- zastosuj przymiotniki w różnych stopniach, określające cztery podstawowe smaki (słodki, kwaśny, słony gorzki)
- zastosuj określenia np. łagodny, ostry, pikantny, orzeźwiający, wyborny, wykwintny, wyśmienity.Proszeee o zrobienie przynajmniej 2 ;x

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T16:23:40+01:00
1. Klasa w której się uczę jest duża, jasna i bardzo przestronna. Przez duże okna wpada do niej dużo światła. Jej wygląd sprawia wrażenie bardzo estetycznego, ponieważ z dużym rozmysłem dobrano jej kolorystykę. Pastelowe kolory są bardzo przyjemne dla oczu i ładnie współgrają z jasną podłogą. Moim zdaniem bardzo ważnym elementem wystroju klasy są zielone kwiaty doniczkowe. Ożywiają to pomieszczenie i sprawiają, że w moim odczuciu jest ono bardziej przytulne. Duża ilość ławek i krzeseł zajmuje mnóstwo miejsca, ale mimo tego nie brakuje tu przestrzeni. Czuję się tu dobrze, ponieważ wszystko ma swoje stałe miejsce, panuje tu ład i porządek a sprzęty harmonijnie do siebie pasują.

2. Robert już od najmłodszych lat wykazywał niezwykły talent. Jego zacięcie do szachów rozwijało się z biegiem czasu aż w wieku 16 lat lata ćwiczeń zaowocowały zdobyciem tytułu szóstego szachisty świata.

3. Moją ulubioną potrawą są racuchy. Uwielbiam im kuszący zapach, który sprawia, że ślinka napływa mi do ust. Są takie słodkie i pyszne. Lekko przyrumienione i posypane odrobiną cukru pudru smakują najlepiej. Gdy są jeszcze ciepłe delikatnie chrupią przy każdym ugryzieniu. Ich smak kojarzy mi się z dzieciństwem i z beztroską. W środku są takie mięciutkie i puszyste. Racuchy to potrawa, która według mnie zasługuje na to by mogla być serwowana na najbardziej wykwintnych przyjęciach.
63 3 63