Odpowiedzi

2010-03-10T16:50:13+01:00
.......................
Droga Dominiko!

Moją ulubioną porą roku jest wiosna, jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego.
Charakteryzuje się ona umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania, czyli dobieranie partnerów i zapłodnienie u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście.
Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 21 marca a 22 czerwca (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.
Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy - przedwiośnie.
Za początek wiosny fenologicznej przyjmuje się początek wegetacji oraz kwitnienie przebiśniegów i krokusów.
Dla półkuli południowej wszystkie opisane daty i zjawiska są przesunięte o pół roku. Za miesiące wiosenne na półkuli północnej uznaje się marzec, kwiecień i maj, a na południowej wrzesień, październik i listopad.
Mówiąc mniej naukowo wiosna jest najpiękniejszą porą roku i najciekawszą. Mam nadzieję że podzielasz moje zdanie.
Pozdrawiam
....................

(żeby nie było jest forma listu prywatnego)
1 1 1
2010-03-10T16:52:55+01:00
Droga Ilono!
Na początku mojego listu chciałabym przeprosic za to że nie zjawiłam się na twojej imprezie urodzinowej. Bardzo byłam chora i mama mnie nie puściła.W tym liście chciałabym ci opisac moją ulubioną porę roku, czyli wiosnę :)
Bardzo lubie wiosnę ponieważ... Nie wiem od czego zacząc. Dobra, zacznę od najważniejszego. Pierwszego dnia wiosny spotkałam przystojnego chłopaka, z którym obecnie chodzę. Był to najwspanialszy dzień mojego życia. Wcale sie nie znaliśmy, a on do mnie podszedł i powiedział mi że jestem najpiękniejsza na całym świecie. Kilka tygodni potem jak juz się zapoznaliśmy zaproponował mi chodzenie z nim. I od tamtej pory mam chłopaka. Jeszcze nigdy sie nie kłóciliśmy. Mam nadzieje że zostanie tak do końca zycia. Po za tym lubie wiosnę ponieważ ona jest pora miłosci. Chyba troche za dużo mówie o tej miłości. No to zmienie temat. Lubie wiosnę dlatego, że jest to taka pora roku która sie nigdy nie znudzi. Nie jest za gorąco ani za zimno. Jest to pora wspaniała na spacery. Po zimie wszystko rozkwita. Jest wtedy pięknie. Wiosną lubie jeździc na rowerze i na rolkach. Lubie także wieczorami chodzic z moim chłopakiem na spacery po parku. Jest wtedy tak romantycznie. Jest to pora zabaw i śmiechu.
Ilono bym chciała żebys przyjechała do mnie na wiosnę, bo wiem że ty tą porę też uwielbiasz. Serdecznie cię pozdrawiam i całuski!!!


Emilka

P.S.
W liście nie napisałam ci jak mój chłopak ma na imie. Jest to Marek. Moim zdaniem jest to piękne imię. Porozmawiamy o nim szczegółowo jak do mnie przyjedziesz na wiosnę. ( Dla mnie bez znaczenia. Tylko obyś przyjechała)
Jeszcze raz cię pozdrawiam i całuski z mojej słonecznej miejscowości - Zawad!!!
2 2 2