Odpowiedzi

2010-03-10T16:44:55+01:00
Bronisław Komorowski - jeden z kandydatów PO w prawyborach prezydenckich - uważa, że niedzielna uchwała PiS, wzywająca Lecha Kaczyńskiego do ponownego kandydowania to "naturalna decyzja" i dobra dla niego wiadomość.
Pytany, czy Lech Kaczyński to idealny dla niego kontrkandydat, gdyby wygrał prawybory w PO, i czy nie wolałby kogoś innego, np. Zbigniewa Ziobrę, Komorowski odparł: - A jest ktoś jeszcze inny w PiS-ie? Mnie się wydaje, że jakby na sprawę nie spojrzeć, zawsze jest tylko Kaczyński albo Kaczyński".

Marszałek Sejmu zadeklarował walkę polityczną fair, w której da się szanować i osobę, i urząd prezydencki.

- To naturalna decyzja, należało się jej spodziewać. To dla PO dobra wiadomość, to także dla mnie dobra wiadomość - powiedział w niedzielę dziennikarzom w Nowym Sączu Bronisław Komorowski.

Komorowski zauważył, że w badaniach wygrywa w pierwszej i drugiej turze z Lechem Kaczyńskim. - Ale mogę złożyć deklarację, że będę starał się prowadzić walkę fair, tzn. bez wycieczek co do wzrostu pana prezydenta i bez udawania, że ma się do czynienia z byłym prezydentem - oświadczył.

- Wręcz odwrotnie - dodał - mam nadzieję, że będzie to uczciwa walka, w której da się szanować i osobę, i urząd prezydencki.

Bronisław Komorowski spotkał się w niedzielę po południu z działaczami małopolskiej PO w Nowym Sączu.
2010-03-10T16:45:15+01:00
10,03: Po rewelacjach, które przedstawił nam ekspert, wznowienie śledztwa ws. okoliczności śmierci Wojciecha Franiewskiego jest jak najbardziej zasadne - powiedział szef komisji badającej okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika Marek Biernacki z PO. W środę sejmowi śledczy wysłuchali - za zamkniętymi drzwiami - opinii nt. służb więziennych. Potem przesłuchali Danutę Olewnik, która mówiła o "operacjach wokół uprowadzenia" jej brata.


9,03: Sąd utrzymał we wtorek wyroki skazujące wobec dwóch białostockich policjantów, którzy podczas interwencji użyli gazu wobec obywatela Niemiec. Mężczyzna doznał obrzęku krtani i udusił się. Wyrok jest prawomocny.

8,03:Ponad 200 osób powitało Justynę Kowalczyk, która w poniedziałek wieczorem dotarła do rodzinnej Kasiny Wielkiej. Mistrzyni olimpijska w biegu narciarskim na 30 km przyznała, że jest bardzo zmęczona, chora i chce odpocząć.

7,03:Tydzień po zdobyciu olimpijskiego złota Justyna Kowalczyk potwierdziła swoją wielkość. W Lahti wprawdzie nie wygrała, ale praktycznie przypieczętowała zdobycie Kryształowej Kuli. Praktycznie, bo stuprocentowej pewności jeszcze być nie może.

6,03:Sobotnie zwycięstwo debla Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski dało polskim tenisistom prowadzenie 2:1 po dwóch dniach spotkania z Finlandią. Polacy prowadzą więc w pierwszej rundzie Grupy I Strefy Euroafrykańskiej rozgrywek o Puchar Davisa w Sopocie i mają szanse na awans.

5,03:Kanadyjski rząd wycofał się w piątek z ogłoszonego kilka dni wcześniej planu, aby uczynić hymn narodowy "mniej seksistowskim". Ingerowaniu w tradycję zdecydowanie sprzeciwiło się społeczeństwo.

4,03:Śledztwo w sprawie zagadkowej śmierci "Iwana" prowadzą oskarżyciele z gdańskiej prokuratury okręgowej. W zeszłym tygodniu spotkali się z wiceministrem sprawiedliwości.