Mam takie zadanie :
Po przeczytaniu katechezy 43 napisz co Bóg nakazuje i do czego zobowiązuje .
Bóg w pierwszym przykazaniu oraz kiedy człowiek popełnia grzech przekraczając to przykazanie :)
Prosze o szybką odpowiedz daje naj od razu
rozdział 43 odwołuje się do książki z religi pt"w drodze do Emaus" 1 gimnazjum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T16:58:09+01:00
W Pierwszym przykazaniu Bóg nakazuje, aby uznawać go za najwyższą wartość, dając nam w zamian wyzwolenie z grzechu. Przykazanie to ba przede wszystkim bronic czlowieka przed oddawaniem czci innym stworzeniom niż Bóg. Czczeniem stworzeń innych niz Bóg jest także uzaleznienie od komputera, telewizora itp. Bóg ustanawia właściwą hierarchię według której piowinnismy sie kierować, tzn, stawiac Boga zawsze najwyżej, uznawać za najwazniejszego. bóg przestrzega także przed świętokradztwem, czyli niszczeniem rzeczy świętych lub świadomie oddanych Bogu. Stosując sie do pierwszego przykazania bo żego nie możemy wierzyć we wrózby, horoskpy i inne formy wrózbiarstwa gdyz zalicza sie to do checi pozyskania sił by poslugiwac sie nimi dla osiagniecia nadnaturalnej wladzy nad ludzmi. W religii nie mozna tez poslugiwac sie czynami pod wplywem opinii publicznej
w pierwszym przykazaniu, Bóg ukazuje nam najwyższą wartość-siebie. Przykazanie to zapewnia, ż jeśli człowiek się do niego dostosuje, wszystko inne będze na własciwym miejscu.
(troche zacytowane czasem, ale mam nadzieję, że pomogłam.)