Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T16:55:43+01:00
Krzyż dla chrześcijanina jest symbolem bólu, cierpienia, smutku, męczeństwa. Na drodze krzyżowej szedł nasz mesjasz, syn Boga Jezus Chrystus. To on umarł za nas dla naszego zbawienia. Urodziła go Maryja, która stała się pośrednikiem między bogiem (jego ojcem) a ludźmi.
Ludzie niewierzący w Boga mogą powiedzieć, że krzyż to są dwa patyki połączone ze sobą. Dla nich nic nieznaczny ten znak. Nie chcą lub nie znają Boga jego dobroć i miłość, jaką nas otacza.
Następną grupa ludzi są ci, którzy wyznawaj innego Boga. Pewnie by powiedzieli, że nie widzą, co znaczy ten znak, a nawet potępiliby go.
Więc dla mnie kryz jest znakiem cierpienia, bólu, a także radości. Jezus Chrystus umarł za nas dla naszego zbawienia. Ten krzyż przyniósł mu dużo bólu cierpienia na drodze krzyżowej. Ale powinniśmy się tez cieszyć, że on czeka na nas u jego ojca w niebie. Wieszamy krzyże w domach, szkołach by nas chronił i abyśmy od czasu do czasu pomodlić się do niego. Może nie głośno, ale w skupieniu i ciszy. Nosimy też krzyż na szyi, aby nas obronił od złego, albo żeby nic nam się nie stało.
Stawia się krzyże na nagrobkach jako znak, że umarł Chrystus.
Także jak rozpoczynamy rozmowę z Bogiem, a także jak ja kończymy to przeżegnamy się znakiem krzyża
Jak wspomniałam powyżej krzyż dla innych znaczy coś innego. Niektórzy chrześcijanie nie wiedzą, co znaczy ten znak, dlatego powinniśmy pogłębiać swoją wiedzę na temat Boga i więcej modlić się do niego albowiem może on nam pomóc nawet w mniej oczekiwanych momentach.
LICZĘ NA NAJ!
1 5 1