Odpowiedzi

2010-03-10T17:36:55+01:00
Dobry człowiek to któs kto ma w sobie empatie. Tylko ta wyzwala zrozumienie innych i szacunek do tego co go otacza. Dobry człowiek po prostu rozumie innych nie oceniajać czy to dobre czy złe.Bycie "dobrym człowiekiem" to rzecz względna, bo każdy ma lepsze i gorsze dni. W każdym razie dla mnie dobry człowiek to taki, który ma jak najmniej negatywnych cech.
3 5 3
2010-03-10T17:37:13+01:00
Odpowiadając na postawione w temacie pytanie należałoby się przede wszystkim zastanowić, czym jest dobro. Wyjaśnienia tego pojęcia poszukiwało już od czasów starożytnych wielu filozofów, którzy stworzyli liczne definicje dobra. Każda kultura i religia wypracowały własną interpretację tego słowa, dostosowując ją do swoich potrzeb. Wszystkie one jednak popierają postawę dobra i uważają je za najważniejszą cnotę w ludzkim życiu.

współczesną nam osobą głoszącą ideę dobra jest Ojciec Święty. Jan Paweł II niemal za każdym razem przypomina nam, że to właśnie dobro i miłość są najbardziej potrzebne ludziom. Zwłaszcza w czasach, w jakich przyszło nam żyć, gdzie coraz rzadziej mamy z nimi do czynienia. Papież ukazuje nam w swoich słowach jak ważne jest, aby nie zaprzestawać czynienia dobra. „Nie ulega wątpliwości, że przyjemność jest dobra, a przykrość zła. Różnica między dobrem a złem wynika z tego, że dobro moralne przynosi głębokie zadowolenie, a zło sprawia wyrzuty, przykrość wewnętrzną i ból
3 4 3
2010-03-10T17:37:51+01:00
Dobrym, uczynnym człowiekiem oznacza to, że człowiek chętnie pomaga starszym schorowanym ludziom, gdy np. znajoma twojej babci jest chora leży w łóżku możesz iść do apteki kupić lekarstwa możesz pomagać rodzicom w np. sprzątaniu gotowaniu itp.

Starałam się :)
3 3 3