Odpowiedzi

2009-10-23T16:59:42+02:00
Portret człowieka współczesnego:
-Wyraziste kolory
-wszystkie rysy twarzy
-można wyczytać np.zamyślony,dumny itp.
-poruszenie naszej fantazii
Pozdrawiam
2 1 2
2009-10-23T17:01:13+02:00
Człowiek współczesny jest na pewno czysty i zadbany. Nosi także modne ubrania badź takie które pasują mu do jego stylu. Fryzury też są najprzeróżniejsze i takie które odpowiadają danej osobie.

(nie wiem co mam dalej pisac ale myśle że jak połączysz to z innymi odpowiedziami to wyjdzie ci fajniutki portret)
2009-10-23T17:01:47+02:00
Nogi człowiek współczesny musi mieć mocne. Muszą być silne bo w przeciwnym razie współczesny człowiek przegrywa wyścig. Charakteryzuje go pragnienie sukcesu w każdej dziedzinie życia- w nauce, pracy i w rodzinie. Gonitwa trwa całe życie, więc nogi muszą być nie tylko silne, ale i wytrzymałe.
Nóg człowiek współczesny uzywa także do zapierania się. Ciągle ktoś go atakuje, musi więc jakoś te ataki odeprzeć- nie lubi przegrywać. Kiedy człowiek współczesny jest atakowany najpierw przyjmuje atak, używając nóg jako oparcia i jednocześnie jako siły napędowej w późniejszym kontrataku. Co człowieka atakuje. Zło pod postacią innego człowieka. Nogi człowieka współczesnego muszą także być odporne na „podcięcia”. Człowieka podcinaja złe wiadomości- informują głównie o chorobach i biedzie. Człowiek współczesny nie chce o nich myśleć, bo charakteryzuje go bezduszność. Musi zręcznie omijać złe wiadomości a jeżeli już jakąś usłyszy to nie może dać się im podciąć- człowiek nie lubi przegrywać.
Kręgosłup człowiek współczesny ma giętki. Jeżeli człowiek jest wyprostowany to znaczy że jest pewny sibie, silny jeżeli zaś jest przygarbiony oznacza że czuje skruchę, budzi współczucie lub nawet politowanie. To od jego pozycji zależy, jak go widzą inni a człowiek pragnie by postrzegany był pozytywnie- bywa próżny. Giętkość kręgosłupa ułatwi mu uzasadnienie własnych poczynań. Współczesny człowiek jest dwulicowy i często głosi poglądy zupełnie sprzeczne z głoszonymi przez niego wcześniej. Współczesny człowiek jest skrajny jak dwa końce jednej prostej. Zaznaczyć należy ze ta prosta jest nieskończona więc i skrajność człowieka nie ma granic.
Ręce u człowieka współczesnego maja szeroką game zastosowań. Po pierwsze używane są do chwytania. Człowiek współczesny jest jak alpinista- wspina się na pionowa skałę bez zabezpieczenia. Musi co jakiś czas mocno się czegoś chwytać inaczej spadnie. Przypomnieć należy ze cały czas się ściga- jest ambitny. Po drugie ręce służą do brania pieniędzy. Człowiek współczesny to człowiek z pieniędzmi. Człowiek bez pieniędzy nie może być człowiekiem współczesnym bo nie bierze udziału w wyścigu. Współczesny człowiek rodzi się i żyje dla pieniędzy (cora częstsze SA przypadki sprzedawania niemowląt przez biedne matki bogatym małżeństwom) a niekiedy przez pieniądze umiera (morderstwo na zlecenia). Uszy człowieka współczesnego zasadniczo przechwytują dźwięki płynące z jego otoczenia. Jednak człowiek współczesny trochę ich rolę zmodyfikował. Słyszy on jedynie te dźwięki, które chce słyszeć. Przyczyn tej zmiany należy upatrywać w uciążliwości jaka sprawia człowiekowi współczesnemu sumienia. Jeżeli człowiek nie słyszy o głodzie, biedzie wojnach to znaczy ze tego nie ma i nie ma więc powodu do wyrzutów sumienia. Człowiek współczesny wyzbył się ich. Podobnie jest z oczami. Nastawił je na oglądanie obrazów które sam chce widzieć. Jeżeli nie widać żadnego problemu ani go nie słychać to znaczy ze go nie ma. Ta prosta zasada rządzi obecnie człowiekiem współczesnym. Dzięki niej jest szczęśliwy chociaż to szczęście opiera się na złudzenia wiec nie jest prawdziwe. Usta służą współczesnemu człowiekowi do uzasadniania jego poczynań w czym współpracują z kręgosłupem. Człowiek współczesny przypomina bombę bo podobnie jak ona dąży do samozagłady. To dążenia przejawia się chociażby w prowadzeniu wojen, szukaniu nowych broni a także w fanatyzmie i korupcji. Współczesny człowiek przypomina także byka podczas corridy, podąża za jednym celem i nic innego się nie liczy. Tyle że dla byka kolorem za którym podąża jest czerwony a dla człowieka zielony- kolor dolarów. To zło człowieka współczesnego ma swoje źródło w przeszłości. Człowiek nigdy nie był dobry choć zawsze chciał i będzie chcieć. Mimo że nigdy nie osiągnie swego celu bycia dobrym to i tak warto żeby się starał bo wtedy staje się mniej zły.