Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-10T18:04:01+01:00
Warszawa
28 styczeń 2009
Drogi Maćku!

Dziękuję Ci za gry komputerowe które ostatnio pożyczyłeś. Są naprawdę świetne. W poprzednim liście pisałeś że masz ferie i strasznie Ci się nudzi. Chyba mam na to rozwiązanie. Chciałbym Tobie polecić książkę ,,Ten obcy”.
Książka przedstawia problemy związane z miłością oraz dojrzewaniem nastolatków. Opowiada o przygodach czwórki przyjaciół, którzy znajdują na wyspie rannego chłopaka. Okazuje się że chce on się spotkać ze swoim wujem. Czwórka postanawia mu pomóc, a podczas swojej misji przeżywają wiele przygód. W czasie jego tymczasowego pobytu na wyspie, staje się mniej tajemniczy. Zwróć uwagę na fabułę, gdzie ciągle się coś dzieje. Moje zainteresowanie przykuły bardzo różnorodne cechy bohaterów, które wzajemnie na siebie wpływają dzięki czemu lektura staje się ciekawsza. Z książki można nauczyć się po czym rozpoznać prawdziwą przyjaźń. Wiem że lubisz tematykę przygodową więc na pewno Ci się spodoba. Mi najbardziej podobał się rozdział, kiedy dwóch chłopców napadło na psa Uli – Dunaja. Napisz do mnie o swoich wrażeniach. Odkąd dostałem twój ostatni list, minęło sporo czasu.
A może spotkalibyśmy się w ten piątek? Opowiedziałbyś mi co u Ciebie. Czekam na jak najszybszą odpowiedź.

Pozdrawiam
(...)

tutaj po raz pierwszy pisałam jako chłopak ;pp
myślę, że pomogłam
liczę na naj
14 3 14
2010-03-10T18:08:11+01:00
Cześć!
Piszę do Ciebie, ponieważ ostatnio zaczęłam czytać książke "Ten Obcy" , ktróra bardzo mnie zainteresowała.
To opowieść bardzo ciekawa o życiowych problemach, które dotyczą nas wszystkich. Jest poświęcona dla nas - nastolatków.
Książka opowiada o przygodach, grupy przyjaciół: Uli, Mariana, Pestki i Julka. Dorastająca młodzież często spotyka się na wysepce, gdzie dyskutuje o ważnych dla niej sprawach i zwierza się ze swoich problemów. Pewnego dnia w ich enklawie pojawia się nowa postać. Ranny w nogę chłopiec Zenek, jest skryty i małomówny. Niewiele opowiada o swoim życiu, ale wyjawia, że poszukuje wujka. Zostaje na wyspie i szybko zyskuje sympatię reszty towarzystwa. Zenek jest odważny i śmiały, nie boi się miejscowych chuliganów i chętnie udziela pomocy. Nowi przyjaciele chętnie wysłuchują jego opowieści o podróżowaniu autostopem i wybaczają mu nawet kradzież owoców. Niestety przekracza granicę zaufania kradnąc pieniądze. Tajemniczy gość opuszcza wyspę, ale na prośbę Julka wraca. Zwierza się Uli, która wysłuchawszy historii chłopca postanawia mu pomóc. Otóż okazało się, że Zenek miał wyjątkowo trudne życie, musiał cały czas zmagać się z wiecznie pijanym ojcem, który nigdy go nie zaakceptował. Dzięki staraniom Uli i jej taty, Zenkowi udaje się odszukać wujka. Wyjeżdżając do niego i żegnając się z nowymi przyjaciółmi Zenek ukradkiem wręcza Uli liścik, w którym wyznaje że ja kocha.
Myślę, że krótki jej opis zachęci Ciebie to przeczytania całej książki.

Pozdrawiam
(imię i nazwisko)
24 4 24
2010-03-10T18:44:29+01:00
Miejscowość,data

Hej np. Iza!
Serdecznie Cię pozdrawiam i równie ciepło pozdrawiam Twoich rodziców.Serdecznie dziękuję za pocztówkę z ferii! Piszę do Ciebie, gdyż chcę polecić Ci moją ulubioną książkę, którą ostatnio omawialiśmy na j. Polskim pt. "Ten Obcy". Lektura opowiada o grupce rówieśników mających "własną wyspę". Pewnego dnia na ich "terytorium" pojawił się chłopiec imieniem Zenek. Przybysz znacznie odmienił życie grupki znajomych i pomógł im, zwłaszcza jego sympatii - Uli Zalewskiej. Chłopiec, dzięki znajomości z Ulą, Pestką i Julkiem (chyba ze byl ktos jeszcze, niepamietam:/) odnalazł prawdziwy dom i... sprawdź sama i przeczytaj tę powieść! Gorąco polecam na długie zimowe wieczory! Podpis...
5 2 5