Szkoła podstawowa
Matematyka

Za 3, 5 mandarynek mama zapłaciła 23,80 zł. Ile trzeba zapłacić za 2kg takich mandarynek?

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauce

23,80: 3,5 = 6,80 zł - tyle kosztował 1 kg
6,80 * 2 = 13,60 zł
Odp: 2 kg mandarynek kosztowały 13,60

2010-03-10T18:05:30+01:00

Układamy proporcje
3,5kg - 23,80zł
2kg - x zł

Obliczamy na krzyż

x = 23,80*2 / 3,5
x = 13,6 zł

Odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,6 zł.

2010-03-10T18:13:31+01:00

3,5kg -23,80zł
2 kg - x
x*3,5=2*23,80zł
3,5x=47,60zł /3,5
x=13,6zł
odp. Za 2 kg mandarynek trzeba zapłacić 13,60zł

2010-03-10T18:26:07+01:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci
Kasia

Pomogę Ci w nauce. Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?

Kasia

Pomogę Ci w nauce.
Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?