Odpowiedzi

2010-03-10T18:17:05+01:00

Konstantynopol był jednym z największych miast starożytności ponieważ został stolicą Starożytnego/Średniowiecznego Rzymu<itale> wschodnią .
Konstantyn Wielki przeniósł stolicę z Rzymu do Konstantynopolu.
Miasto bardzo korzystnie położone , ponieważ znajdowało się na pograniczu Europy i Azji , między Morzem śródziemnym aMorzem Czarnym.Krzyżowały się tam najważniejsze szlaki handlowe.Liczył ponad 300 tysięcy mieszkańców w połowie V wieku.
-wiele rozwiązań technicznych
-pałac cesarski
-stadion
-przybywanie kupców z całego świata
-rzemieślnicy produkowali broń , tkaninę , biżuterię
-bezpieczeństwo < można napisać , choć odbiega od tematu
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T18:28:24+01:00
Konstantynopol-stolica wsch. Rzymu. Upadek cerarstwa Zachodniorzymskiego (ze stolicą w Rzymie) w roku 476 n. e. Konstantynopol przetrwał aż do 1453r n. e. Próbowano cały czas przywrócić świetność Rzymu i udało się to dopiero Cesarzowi Justynianowi Wielkiemu (na krótko).

Konstantynopol był jednym z największych miast starożytnego świata, gdyż należał on do największego Cesarstwa- Rzymskiego. Kiedy Rzym nie dał już rady bronić swoich murów barbarzyńcy zaczęli organizować najazdy i zagrabiać go. Zostało już tylko Bizancjum (Konstantynopol). Zachowały się w nim obyczaje i kultura Rzymska,nawet obywatele nazywali siebie Rzymianami lecz mówili oni po Grecku. w bizancjum doszło także w 1054r n. e. do rozłamu chrześcijaństwa na prawosławie i katolicyzm. Były to religie monoteistyczne-wyznające wiarę w jednego Boga. Zamieszkali tam także Arabowie- ludność politeistyczna wyznajająca Islam- wiarę w wielu bogów.
********************************************************************************************

Mam nadzieję, że dobrze, bo sama to pisałam : )
2 5 2