Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-23T19:46:41+02:00
Oburzenie pani Linde
Minęły już dwa tygodnie od przyjazdu Ani na Zielone Wzgórze, a pani Małgorzata Linde nie przyszła obejrzeć dziewczynki.
Pewnego dnia kiedy Ania bawiła się w sadzie Małgorzata przyszła do swojej koleżanki Maryli. Kiedy Ania przybiegła do kuchni pani Linde natychmiast spoglądnęła na nią.
-Podejdź bliżej - powiedziała Małgorzata.
Ania podeszła jak prosiła pani Linde.
-Jaka jesteś chuda, a te piegi, włosy czerwone jak marchew- powiedziała Małgorzata.
Ania nie zniosła tej krytyki.
-Jak pani może tak mówić. Co by pani sobie pomyślała gdyby powiedziano jej, że jest niezgrabna, tęga i nie posiada źdźbła wyobraźni -powiedziała głośnym głosem Ania.
Małgorzata obraziła się i wyszła z domu Cuthbertów. Maryla natychmiast kazała Ani iść do swojego pokoju i nie wychodzić z pomieszczenia dopóki nie zrozumie, że postąpiła źle i musi przeprosić Małgorzatę . Wieczorem kiedy Maryla wyszła z domu Mateusz poszedł do pokoiku na poddaszu gdzie była Ania.Zapukał do drzwi i wszedł do środka.
-Aniu, proszę Cię przeproś Małgorzatę, bo na dole bez Ciebie jest smutno- powiedział Mateusz.
Panienka zastanowiła się.
-Dobrze, zrobię to tylko dla Ciebie Mateuszu-rzekła Ania.
Jeszcze tego wieczoru Maryla z Anią poszły do Małgorzaty. Gdy dotarły na miejsce dziewczynka przepraszała nakolanach. Pani Linde wybaczyła jej.
Po tym incydencje Ania z Małgorzatą Linde zaprzyjaźniły się.Pomagały sobie nawzajem.
8 3 8
2009-10-23T20:54:28+02:00
Zdumienie Mateusza .
Mateusz Dojeżdża na dworzec. ma tam odebrać przywiezionego przez panią spencer chłopca. Peron jest pusty. siedzi tam tylko samotna dziewczynka . kolejarz objaśnia że pociąg już odjechał a pani spencer przywiozła tylko to dziecko. Zaszłą jakaś pomyłka.
Mateusz postanawia jednak zabrac dziewczynkę do domu, aby nie musiała nocować na dworcu. Po drodze ania nieświadoma nieporozumienia opowiada Mateuszowi o swojej wielkiej radości z tego że będzie miała swój dom. Dziecko zachwyca się przyrodą ma wielką wyobraźnie. Mateuszowi robi się żal dziewczynki

Dialogi dodaj gdzie chcesz ja nie miałam pomysłu ;)
11 3 11