Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T19:40:50+01:00
Znam wiele interesujących, pełnych przygód książek jednak moją największą uwagę już od dwóch lat przykuwa powieść pt. "Tajemniczy Ogród". Lektura pokazuje, jak kapryśna i rozpieszczona hinduska Mary, przemienia się w piękną, pogodną i zaradną dziewczynkę.
Główną bohaterkę poznajemy jako wiecznie niezadowoloną, nigdy nie uśmiechniętą i nie poradą osobę. Dziewczynka miała nieudane dzieciństwo za sprawą braku miłości i rodzinnego ciepła. Wiecznie odtrącana przez rodziców, otoczona była jedynie wiecznie narzekającymi na swoją podopieczną niańkami, pozwalającymi Mary na wszystko. Sytuacja, jaką zastała w rodzinnym domu sprawiła, iż dziewczynka stała się bardzo kapryśna i nikt nie potrafił jej zadowolić. Nagła choroba i śmierć osób z otoczenia Mary oraz jej rodziców postawiła dziewczynkę w nieporadnej sytuacji. Niczego nienauczone dziecko nie potrafi poradzić sobie z takimi czynnościami jak jedzenie i ubieranie.
Za sprawą wielu przychylnych jej osób (Marty, Bena, Dicka) Mary zmienia się, zaczyna rozumieć innych, a nawet pomaga wybawić z opresji dziesięcioletniego chłopca. Uważam, że ta książka jest wyjątkowo ciekawą lekturą, od której nie można się oderwać, czego dowodem jest fakt, iż przeczytałam ją w jeden dzień. THE END
ps. historia autentyczna! Oryginalna, nie ściągnięta! Mam nadzieję, że pomogłam...
2 4 2