Napisz kartkę z podróży .
a ) z tekstu Juliusza Verne'a wybierz bohatera , w którego imieniu będziez pisał dzienik . ( wybrałam Obieżyświata )
b ) Zbierz informacje o tym bohaterze , szczególnie :
- kim jest , jakie ma doświadczenie .
- czy ma jakieś cechy charakterystyczne , np. sposób mówienia
- jaki ma stusunek do pozostałych bohaterów itp .
c ) szczegółowo zaplanuj wydarzenia które będziesz opisywał
d ) Zastanów się , o czym mógł myślec bohater w opisywanych przez ciebie chwilach .
e ) na postawie informacji o wybranym bohaterze postaraj się opisac wdarzenia tak , jak obisałby je wybrana przez ciebie postac .


PS . Fragment tekstu mówi o tym jak Obieżyświat dowiedział się o podróży .
do tego momentu kiedy Fogg spotkał swoich przyjaciół klubowych na dworcu Charling - Cross .

1

Odpowiedzi

2010-03-10T19:39:34+01:00
Mam na imię Fileas Fogg i zamierzam przebyć podróż dookoła świata w osiemdziesiąt dni. Obieżyświat mi usługuje, ponieważ jest moim lokajem . Moim zdaniem mój charaktert jest łagodny,jestem wymagający, punktualny i pewny siebie. Zawsze jestem w domu punkualne o północy, ale przyszedłem o siódmej pięćdziesiąt i powiedziałem mojemu lokajowi, że zamierzam z nim w osiemdziesiąt dni przebyć podróż dookoła świata. Był zdumiony, kazałem mu zabrać mój płaszcz nieprzemakalny i plen oraz żeby on zaopatrzył się w solidne buty . Powiadomiłem go, że za dziesięć minut jedziemy do Dover i Calais. Wyruszyliśmy na dworzec. Gdy wysiadłem, podeszła do mnie kobieta żebraczka ze swoim dzieckim, dałem jej dwanaście gwinei, które wygrałem w wista . ( wyjaśniam ci że to jest gra ale tego nie pisz do zeszytu!!!) Powiedziałem jej , że dobrze że mnie spotkała . Póżniej Obieżyświat poszedł kupić bilety pierwszej klasy do Paryża . Gdy się oddalił, spotkałem się z moimi przyjaciółmi , z którymi założyłem się , że wyjade dziś a wrócę za osiemdziesiąt dni z podróży dookoła świata . Powiedziałem im:
-Jadę , panowie. Biorę ze sobą paszport i wizy one będę świadczyły po moim powrocie, jakie kraje przebyłem. Oni mówili , że to nie potrzebne. Powiedziałem im, że przyjadę w sobotę 21 grudnia 1872 roku, o godzinie ósmej czterdzieści pięć . Po tym wyruszyłem w tą podróż z moim lokajem Obieżyświatem .
To tyle może być ???
Jak dostaniesz ocenę z tego to mi napisz co dostałaś lub dostałeś :)
32 3 32