Odpowiedzi

2010-03-10T19:24:35+01:00
Najwięcej pomogli mi rodzice oraz dziadkowie. To on nauczyli mnie takich modlitw jak : ojcze nasz, wierze w boga; i wiele innych modlitw. Wyjaśnili mi kim jest Bóg. I co oznacza słowo wiara. Dlatego bardzo kocham moją rodzinę.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T19:29:23+01:00
Pierwszymi nauczycielami oczywiście są w moim przypadku rodzice!. To oni zanieśli mnie do kościoła abym tam mogła stać się dzieckiem Bożym. Oczywiście to również oni uczyli mnie pierwszych modlitw, prawd jakie głosił Jezus. Swój udział mają tutaj też dziatkowie(wzorowy przykład) i reszta rodziny. Od 6 roku życia kiedy zozpoczęłam przygodę z przeczkolem uczęśzczałam na zajęcia katechetyczne. Tu swój udział miał nasz katecheta. Później wiadomo szkoła i I Komunia Św. do której przygotowywał mnie ks. probosz. Stopniowo na każdym etapie rozwoju poznawałam tajniki wiary. Ogarniałam tą wielką tajemnice. Oczywiste jest że ulegałam pokusom bo w końcu jestem tylko człowiekiem.... Ale dzięki Sakramentowi Pokuty znów mogłam być w Łasce Uświęcającej. Dzięki koomu wierze?? Kto mi pomógł??
Te najważniejsze osoby to właśnie rodzice i kapłani którzy mnie uczyli, również uczęszczanie do kościoła i dobry przykład innych ludzi. To wszystko wpłynęło na mój rozwój wiary. Mam nadzieję że z czasem tajemnice Jezusa, Boga i wszystkiego co z nimi związane poznam lepiej i doskonale.


Jeśli jesteś już po Sakr. Bieżmowania możesz napisać coś jeszcze o tym...


Pozdrawiam:)
5 4 5