Kiedy mamy do czynienia z łamania praw autorskich? Czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją w której ktoś ukradł wytwór ludzkiego umysłu? Jak oceniasz taką sytuację?


Proszę przynajmniej z 4 zdania pojedyncze rozwinięte do każdego z pytań.

Z góry dziękuje

2

Odpowiedzi

2010-03-10T19:31:24+01:00
Złamanie praw autorskich następuje gdy osoba która szuka czegoś w interecie czy też nawet i w książkach, i lub bez zazwolenia wbrew osobie która stworzyła tekst czy obrazek i bez pozwolenia autora wklei to na swoje forum czy jako swoje zdjęcie główne i podaje się jako ta osoba czy jako nawet jako autor tego tekstu !
Wtedy właśnie następuje złamanie Praw autorskich .


Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T20:25:29+01:00
Łamanie praw autorskich następuje, gdy osoba wykorzystuje prace innych dla własnych celów. Osobiście, niestety miałam do czynienia z łamaniem praw autorskich. Gdy na przerwie, poszłam do szkolnego sklepiku kolega z klasy, wyjął zeszyt z mojego plecaka i przepisał moją prace domową z j. polskiego. Było mi bardzo przykro, o całym fakcie poinformowałam nauczycielkę która postawiła mu jedynkę i obniżyła zachowanie. Mój kolega poniósł konsekwencję swojego czynu i uważam, że nie powinno się łamać praw autorskich, gdyż jest to niesprawiedliwe i ktoś, kto tak zrobi powinien ponieść tego konsekwencję tak, jak mój kolega.