Opis krajobrazu .
Proszę o pomoc w opisaniu dowolnego krajobrazu z elementami poprawnego opisu :)
Chodzi mi o trochę dłuższą wypowiedź , gdyż ma mi to zając ok. pół strony A4 :)
Dziękuję z góry za pomoc :)


Bardzo to ważne dla mnie , więc POMÓŻCIE proszę :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T19:54:43+01:00
_____Co widać z mojego okna? Gdy tylko po przebudzeniu spojrzę przez zamarzniętą lekko szybę (bo nikt mądry nie wygląda w zimowy ranek przez otwarte okno), widzę głównie dwie barwy: biel i srebro.
_____Za oknem lśni szron. Drzewa wyciągają srebrne gałęzie jak ramiona w błyszczącej sukni. To zima ubrała je w tą szatę!
_____Niekiedy na gałęzi widzę kolorowe plamki ptaków - to brązowe, wesołe wróbelki, smutne i czarne wrony, gawrony i kruki oraz najsympatyczniejsze, kolorowe - gile i sikorki, z wielobarwnymi brzuszkami.
_____Za drzewami i krzewami widzę mały stawik, który już nie jest jak latem przezroczystym lustrem, lecz srebrną, zamarznięta taflą lodu. Wokół sadzawki stoją ławki przykryte śnieżnym puchem. Nie można rozróżnić ich kolorów - wszystkie są białe bądź srebrzyste.
_____Niekiedy na ścieżce lub oblodzonym chodniku, posypanym kontrastującym z bielą lodu i śniegu ciemnożółtym piaskiem, widzę już wcześnie rano skulone z zimna postaci w ciepłych kurtkach, płaszczach, kożuchach i futrach, owinięte ciepłymi szalami. Niektóre niosą wielkie torby zakupów, inne podążają w kierunku przystanku, apteki, sklepu i kiosku.
_____Piękny jest ten zimowy poranny krajobraz, dopiero lekko ożywiony pojedynczymi postaciami ludzi. Chciałabym namalować taki obraz, a ponieważ nie umiem, zachowuję go w pamięci na najcieplejsze dni lata.

____ (to są akapity)

Myślę, że się przyda i liczę na najlepszą odpowiedź :))