Odpowiedzi

2010-03-10T21:16:31+01:00
Pewnego dnia reżyser filmowy Gluś zostaje porwany. Śledztwo wszczęte przez dwójkę słynnych detektywów - psa Kajetana Chrumpsa i kota Makawitego, długo nie daje żadnych rezultatów. Aż do chwili, gdy sam zaginiony Gluś przyprowadza Tarapata z dziećmi, który popadł w jeszcze większe tarapaty niż sam uprowadzony filmowiec. Ściga ich bowiem kameleon Super - istota, przed którą się ucieka, ponieważ potrafi się podszyć pod każdego. Tarapat zaś posiada równie tajemniczy, jak niezrozumiały klucz, który daje nadzieję zwycięstwa.
Tymczasem Bromba, powróciwszy z lasu z poszukiwań Glusia, nabrała niepokojących przyzwyczajeń. Z opanowanej i zawodowo zrównoważonej mierniczej stała się porywczą buntowniczką, rozsiewającą pogłoski, jakoby Tarapaty zagrażały zarazkami. Niezbyt wyrafinowanym Fumom niewiele potrzeba, by rozpoczęły okupację norki przyjaciół. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pojawia się roztrzęsiona druga Bromba, utrzymując, że ktoś napadł ją i skradł torbę z aparaturą. Na domiar złego zakochani Malwinka i poeta Fikander kłócą się pierwszy raz w życiu i rozchodzą.
Tak mniej więcej przedstawia się treść filmu "Tajemnica Szyfru Marabuta" opartego na podstawie książki Macieja Wojtyszki pod tym samym tytułem. Filmu, który każdy z nas miał możliwość obejrzenia w dzieciństwie albo w kinie albo w telewizji w postaci dziesięcioodcinkowego serialu puszczanego, bodajże o ile pamiętam, najpierw w Teleranku a potem którejś z dobranocek.
TVP2 miała ostatnio (jakiś rok temu) możliwość przypomnienia nam ten serial - kto go obejrzał mógł sobie go dokładnie przypomnieć. Kto nie obejrzał to może sobie przypomnieć niektóre fragmenty (głównie piosenki) zamieszczone przeze mnie w dziale "Multimedia"
2 3 2