Odpowiedzi

2010-04-04T10:06:58+02:00
Główną bohaterką książki pt; " Ania z Zielonego wzgórza" jest Ania Shirley. Kiedy pojawia się w książce ma zaledwie jedenaście lat. Od samego dzieciństwa wychowywała się w Domu dziecka. Przybyła na Zielone Wzgórze pełna entuzjazmu i marzeń o prawdziwym i ciepłym domu. Już po pierwszym spotkaniu z Mateuszem wiedziała, że Zielone Wzgórze będzie jej ukochanym miejscem i domem. Ania była chudą dziewczynką o długich, rudych włosach. Miała zadarty nos,który uważała za swoją wilką zaletę.Bardzo nie lubiła koloru swoich włosów, je natomiast uważała za wadę. Miała bladą twarzyczkę na której było kilkanaście piegów. Wiele osób śmiało się z Ani z powodu włosów, ale sądzę że tak naprawde to zazdrościli jej że Ania ma tak orginalny i niepowtarzalny kolor wlosów. Była uczynna i gadatliwa.Ubierała się skromnie..Chętnie pomagała Maryli w pracach domowych. Ufała Maryli powierzała jej liczne tajemnice, sekrety czy skarby. Bohaterka miała bardzo bujną wyobraźnię. Po pięciu latach pobytu na Zielonym Wzgórzu Ania bardzo się zmieniła.Jago szesnastolatka stała się smukła i zgrabną dziewczną o kasztanowych włosach.Nadal była pomocna i miła, ubierała się skromnie lecz bardzo gustownie.Stała się bardziej pilna i ambitna.
Moim zdaniem Ania jest postacią pozytywną w tej książce. Jest osobą z której warto brać przykład, ponieważ uczy nas dobroci do zwierząt czy ludzi. Pokazała jak można się zmienić i to mi sie bardzo podoba.

mam nadziejee ze pomogłaaam ;D
i co najważniejsze nie jest z netaa na 1oooooooooo% [ prawa autorsie Pauliny xD czyli mojee zastrzeżone] :P
2010-04-04T11:16:01+02:00
Główna bohaterką książki "Ania z Zielonego Wzgórza" jest Ania Shirley . Jej rodzice nazywają się Berta i Walter Shirley . Byli oni nauczycielami . Osierocili ją gdy miała tylko 3 miesiące . Od tego czasu nasza bohaterka "wędrowała" po różnych domostwach . Najpierw była u pani Thomas , następnie opiekowała się dziećmi pani Hammond . Gdy skończyła sie opiekowac dziećmi , trafiła na 4 miesiące do sierocińca , a później wyjechała na Zielone Wzgórze . Przyjeżdżając tam wyglądała dosyć przerażająco , spiczasty podbródek był chyba najbrzydszym elementem jej ciała . Miała także dwa bardzo ogniste , czerwone warkocze opadające lużno na ramiona . Ubranie również nie było rewelacyjne . Ubrana była w ciasną , krótką i brzydką sukienkę , a na głowie miała marynarski, wyblakły kapelusz .Dopiero później okazało się , że to bardzo miła i uprzejma dziewczynka . Mądra , inteligentna , ambitna oraz ciekawa świata . Wszystko dookoła ją interesowało co czasami kończyło się po prostu źle . Gdy przyjechała na Zielone Wzgórze była zamknięta w sobie , często popadała w smutek , ale miała też dobre cechy . Gdy działo sie coś złego potrafiła zochować spokój . Ania miała też "niezły charakterek" . Potrafiła postawić na swoim, była konsekwentna i pracowita . Bujna wyobraźnia , którą także posiadała czasami szła trochę za daleko , no i poźniej miała kłopoty . Mimo to , bardzo polubiłam bohaterkę tej książki , ponieważ była miła , a przynajmniej starała sie żeby tak było . W Ani podoba mi się również to , że potrafiła wyrazić skruchę i przyznać się do błędu co się rzadko zdarza u dzisiejszych ludzi .