Odpowiedzi

2010-03-10T23:22:37+01:00
Poncyljusz odrzucił ofertę PO

Paweł Poncyljusz wywołał burzę swoim wpisie na Twitterze (później usuniętym), gdzie krytykował PiS po kongresie tej partii. Zaraz po tym Janusz Palikot zapraszał posła PiS do Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj Poncyljusz, również na Twitterze, zapowiedział odpowiedź dla Palikota. Przedstawił ją na swoim blogu na Money.pl.
- Dziękuję za zaproszenie do Platformy Obywatelskiej, ale nie skorzystam. Uważam bowiem, że PO nie jest partią liberalną gospodarczo i choć trudno w to uwierzyć, ale lepiej się czuję ze swoimi poglądami w Prawie i Sprawiedliwości. Reakcja władz PiS na moje krytyczne uwagi pokazuje, że wbrew temu co niektórzy sądzą, u nas można mieć inne zdanie. Z tego co ostatnio obserwowałem, Ty nie masz takiego komfortu, choć szczerze Ci tego życzę - pisze Paweł Poncyljusz do Janusza Palikota.

W swoim długim wpisie wyjaśnia dlaczego nie wstąpi do PO. Pisze między innymi, że zdaje sobie sprawę, że wielu ludzi jest rozczarowanych PiS, ale "również Platforma nie spełnia ich oczekiwań, więc przechodzenie z jednej partii do drugiej, której jedynym atutem jest uśmiech na twarzy i »gibkie ciało«, nie miałoby sensu".
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-10T23:33:22+01:00
Poncyljusz odrzucił ofertę PO:

Paweł Poncyljusz wywołał burzę swoim wpisie na Twitterze (później usuniętym), gdzie krytykował PiS po kongresie tej partii. Zaraz po tym Janusz Palikot zapraszał posła PiS do Platformy Obywatelskiej.

TK określił kiedy CBA może używać kajdanek:

Użycie środków przymusu bezpośredniego, np. kajdanek, przez CBA może nastąpić jedynie zgodnie z przesłankami ustawy o Biurze, czyli w przypadku niepodporządkowania się poleceniom funkcjonariusza

Komorowski:Platforma Obywatelska nie oczekuje od b. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego jego powrotu do czynnej polityki


Zmiany na polskich ulicach. Będzie bezpieczniej?:

Ministerstwo Infrastruktury rozważa zamontowanie na każdym skrzyżowaniu zegarów, odmierzających czas do zmiany światła z czerwonego na zielone i odwrotnie

Sekuła: Po Wielkanocy raport z prac "Hazardowej"

Szef komisji śledczej, badającej tzw. aferę hazardową, Mirosław Sekuła (PO) poinformował, że po świętach wielkanocnych przedstawi posłom projekt raportu z prac komisji. Opozycja uważa, że trzeba z tym poczekać do zakończenia przesłuchań.

Prezes PiS dostał bilet do Egiptu. W jedną stronę:

Młodzieżówka PO podarowała Jarosławowi Kaczyńskiemu bilet do Egiptu w jedną stronę. PiS odpowiada: Platforma powinna zafundować wczasy tym, którzy stracili pracę.

Będzie zmiana becikowego?

Becikowe ma być wypłacane matkom bez względu na to, czy w okresie ciąży zgłosiły się do ginekologa najpóźniej w 10 tygodniu - zakłada jedna z poprawek zgłoszonych w Senacie do noweli ustawy zmieniającej zasady wypłacania becikowego.

Prezydent odznaczył represjonowane kobiety:

Krzyżami Komandorskimi Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski prezydent Lech Kaczyńskim w środę odznaczył 41 kobiet działających w opozycji i represjonowanych w stanie wojennym.