Czy mity narodowe są potrzebne-artykuł prasowy
Praca ma być do 11 marca 2010r do godziny 22!

Praca ma mieć więcej niż jedna strona A4 Daje 300pkt błędne prace będę spamował!!
Bardzo proszę o zrobienie tej pracy będę bardzo wdzięczny.

1

Odpowiedzi

2010-03-11T13:25:45+01:00
Mity narodowe czy sa nam dzis potrzebne ???

Terminy ,,Mit'' , ,,mitologia przywołuja w nas bardzo odległą przeszłość zwiazana ze starożytnymi kulturami takimi jak Starozytna Mezopotamia , Rzym , Grecja czy tez starożytny Egipt . Wiele mitów to Historie przekazywane z pokolenia na pokolenie . Mit w durzym stopni to przypowiesc z morałem która ma pouczac ludzi przestrzegac ich przed i o róznych zachowaniach . Czym jest mit ?
Otóż Mit jest pewnego rodziaju tradycja zwiazaną z danym narodem , cywilizacja który przedstawia podwaliny ów cywilizacji .

Każdy mit który został wygenerowany przez społeczenistwo ma na celu przedewszystkim działanie manipulacyjne masami jesli milion ludzi wierzy w piekło to po pierwsze tacy ludzie boja sie czynic zła , po drugie przed popełnieniem zła zastanowia sie , po trzecie gdy juz to uczynia bedzie ich meczyło sumienie i strach przed piekłem . Każdy mit poucza ludzi lub naucza . mIty które maja pozytywne działanie sa potrzebne w kazdym panstwie poniewarz moralizuja ludzi i motywója do działania kazdy człowiek chce wierzyc i wierzy w wyniosła opowiesc o bohaterze czy herosie , próbuje nawet upodobnic sie do ów Herosa . ponieważ sa tam ukryte wartosci których kazdy człowiek swiadomie czy tez nie pragnie . mity pozwalaja nam zrozumiec przeszłosc oraz przyblizaja nam struktóre zycia i wartosci w czasach w których mit powstał .
Wielu ludziom pomaga to dowartosciowac siebie samych o raz motywuje do dalszej i bardziej wytezonej pracy nad soba , oraz nad zmianą na lepsze społeczenstwa .

Mity pozwalaja nam wzbudzic w sobie wartosci które od wielu zaczynaja zanikac , sa czescia tradycji naszych przodków i naszego narodu , może i nie w kazdym jest sama prawda i niektóre z nich sa naciągane ale w kazdy micie jest , tkwi ziarenko prawdy ziarenko to nadzieja która urosła by wspomudz wszystkich wierzacych własnie w to ziarenko nadziei .

Wiadomo ze powinniśmy sie rozwijać i wiadomo tez ze dzis wiemy owiele więcej i dosłowne rozumienie danego mitu moze okazac sie niedorzeczne lub śmieszne odnalesc trzeba w nim głembszy sens i znaczenie bo kazdy z nich taki tez posiada .

Niewolno nam zapominać o naszych mitach bo jest to część naszej tradycji a tradycja to fundament kazdego rodaka , niewolno nam zapominać skąd pochodzimy i kim jesteśmy ponieważ tego niemożna sie wyprzeć , mity sa potrzebne poniewaz niepozwalaja nam o tym zapomnieć .


Mam nadzieje ze pomogłem :) Sprawdz tylko ortografie :) Pozdro:)

1 5 1