Odpowiedzi

2010-03-11T13:40:07+01:00
Bohaterka powieści Lucy M. Montgomery miała 11 lat. Była wyjątkowo szczupła, uwagę zwracał oczywiście jej ognistorude włosy. Z ich powodu Ania bardzo cierpiała, uważała że są bardzo brzydkie. Włosy zwykle splatała w dwa warkocze. Anioa miała także piegowatą twarz i śliczne zielone oczy.
Kiedy czekała na dworcu na Mateusza, miała na sobie szarą, trochę zbyt małą sukienkę, którą uszyto jej w sierocińcu. Mieszkając na Zielonym Wzgórzu, także nosiła skromne sukienki, aż do czasu, kiedy dostała od Mateusza suknię z bufiastymi rękawami
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T13:55:53+01:00
Ania Shirley to główna i tytułowa bohaterka książki pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza". Ania jest szczupłą, niepozorną, rudą i piegowatą dziewczynką co stanowi powód nieustannego zmartwienia dziewczynki uważającej się za brzydką. Anię cechuje romantyczność, radość i pogoda ducha. Spośród innych bohaterów literackich wyróżnia ją upartość, mówienie niemal bez przerwy jak i niepospolita wyobraźnia. Ma miłe usposobienie i chętnie okazuje bliskim swoją miłość i przywiązanie. Świat marzeń Ani jest równie osobliwy, jak jej język: poetyczny, zupełnie ignorujący realność. Zawsze była bardzo wrażliwa na krzywdę innych, gotowa do pomocy każdemu. Kochała też przyrodę, umiała zachwycać się każdym drzewem, gałązką, listkiem. Ania miała nieprzeciętne zalety charakteru czego dowodem jest ratowanie życia chorego dziecka.
Ania wychowała się w Domu Sierot. Nie znała rodzicielskiej miłości, rodzinnego ciepła, latami marzyła o własnym domu pośród ukochanej przyrody, zieleni. Przez przypadek trafiła na Zielone Wzgórze, do domu rodzeństwa Maryli i Mateusza. Mateusz d pierwszego wejrzenia pokochał dziewczynkę, Maryla była pesymistycznie nastawiona do dziewczynki. Ania i Maryla to osobowości dobrane na zasadzie kontrastu, jednak znalazły wspólny język.
Ania z pewnością była indywidualistką. Niechętnie ulegała naciskom otoczenia, miała o wszystkim i o każdym własne zdanie. Jeśli nawet musiała ustąpić, to w głębi duszy zachowywała to, co uważała za słuszne. Wypracowała sobie własny system wartości, system moralny i bezwzględnie przestrzegała jego reguł – nawet wtedy, gdy było to trudne. Była prostolinijna i prawdomówna, szczera.
Uważam, że Ania jest najciekawszą bohaterką literacką, wartą uwagi. Bardzo cieszę się, że mogłam poznać Anię i jej przygody.

Mam nadzieję, że pomogłam...
2 4 2