Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T13:11:54+01:00
Mój ulubiony sakrament to sakrament pokuty i pojednania. Jest on dla mnie najważniejszy, ponieważ mogę się przez niego pogodzić z Bogiem i przeprosić Go za złe rzeczy. Bez tego sakramentu nasza religia nie miała by sensu, bo mielibyśmy nieczyste sumienie z powodu grzechów, które wszyscy popełniamy. Pokuta i pojednanie z Bogiem w wielu osobach budzi niepokój. Sam widok konfesjonału przyprawia o dreszcze, dzieję się tak dla tego że nie do końca rozumiemy ten sakrament. Jest on wielką łaską od Boga, pokazuje miłość jaką On nam ofiarował. Pozwólmy się prowadzić Chrystusowi przez drogi jego nieskończonej miłości.

p.s. mam nadzieje że o to chodziło ; p
62 4 62
2010-03-11T13:13:08+01:00
Pewnego dnia na lekcji religii rozmawialiśmy o sakramentach świętych.Zainteresował mnie ten temat i później zastanawiałam się które z sakramentów lubię najbardziej.Na następnej lekcji religii ksiądz spytał nas jaki jest nasz ulubiony sakrament.Trochę mnie to zaskoczyło, jednak wiedziałam co odpowiedzieć.Moim ulubionym sakramentem jest sakrament pokuty i pojednania.Kiedy zgrzeszyliśmy, chcemy się ego grzechu pozbyć i przystępujemy do spowiedzi.Gdy ksiądz odpuszcza nam grzechy i zadaje pokutę, czujemy się uwolnieni od zła, jakby całe zło spadł nam z serca.Gdy wypełnimy naszą pokutę, wiemy już że Bóg wybaczył nam nasze grzechy i że pojednaliśmy się z nim, przyjmując go w komunii św. Dlatego właśnie moim ulubionym sakramentem jest sakrament pokuty i pojednania.Po spowiedzi czujemy się wolni, szczęśliwi i pojednani z Bogiem, który wybaczył nam grzechy.

Ja bym napisała coś w tym stylu ;))
Trochę przy krótkie no ale nie wiem co jeszcze by tu dodać ;P
21 3 21
2010-03-11T13:13:50+01:00
Eucharystia - pisałaś, ze może być :)

Wybrałam sakrament Eucharystii, ponieważ jest on dla mnie bardzo ważny.
Przyjmując ten sakrament, przyjełam Jezusa do swojego serca.
Przyjmując ten sakrament uczestniczyłam w Komunii Świętej.
Jest zrozumiałę, że Jezus pragnie, aby chrześcijanie, kiedy uczestniczą we Mszy Św., przyjmowali komunię Św., bo Jezus odał nam swoje Ciało na pokarm ludzkiej duszy.

Nie jest z neta. Spoko :)
26 3 26