Odpowiedzi

2010-03-11T13:12:29+01:00
Na pewno w rodzinie musi panować porządek .
Rodzice jak i ich dzieci muszą umieć szanować swoje prawa.
Rodzina jest to najważniejszy cel dzieci , które potrzebują pomocy rodziców.
W kazdej idealnej rodzinie najwazniejszą rzeczą (nie zbędną do życia jest MIŁOŚĆ) . Brak jej powoduje znikomą przyjaźn i słownictwo rodziców wobec dzieci.
16 3 16
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-11T13:15:36+01:00
Dobra rodzina to napewno taka w ktorej kazdy domownik czuje sie bezpiecznie i wie ze moze liczyc na pomoc od kazdego jej czlonka. rodzice powinni byc jak opoka dla dzieci i rozmawiac z nimi o wszystkim. w dibrej rodzinie napewno nie powinno yc alkoholu gdzyz dziecko widzac pijanstwo w domu czuje sie z tym zle i ucieka przed tym na rozne sposoby np. narkotyki. papierosy tez wykluczam poniewaz jest wieksze prawdopodobienstwo ze dziecko w starszym wieku rowniez zacznie palic. dobra rodzina unika przeklenstw choc wiadomo ze w nerwach kazdemu czlowiekowi moze sie to zdarzyc. cieplo rodzinne jest bardzo wazne dziecko ktore dorasta w bezpiecznm nie patologicznym swiecie jest napewno inne od tego ktore ma patologie na poczatku dziennym, rodzice nie powinni sie wstydzic mowic przy dzieciach o swoich uczuciach poniewaz dziecko widzac kochajacych sie rodzicow ktory szepcza sobie do ucha mile slowka jest szczesliwe i wie ze mama z ojcem badrzo sie kochaja. uczucia to nie wstyd tylko mile wyznania ktore rowniez ksztaltuja nasz charakter i nasza osobowosc. matka powinna poswiecac dzieciom duzo czasu aby nawiazywac z nimi wiaz przyjazni wtedy dzieci napewno beda wiedzialy ze nie musza sie bac mowiac jej o zlej ocenie w szkole poniewaz mama wezmie zeszyc i pomoze im w nauce a nie zacznie krzyczec. tak wlasnie postrzegam dobra rodzine
9 4 9
2010-03-11T14:17:36+01:00
Dla każdego człowieka słowo "rodzina" znaczy co innego. Każdy człowiek wyobraża sobie idealną rodzinę inaczej. Dla mnie idealna rodzina, to moja rodzina! Panuje tu miła, ciepła atmosfera, wszyscy możemy na siebie liczyć. Wspieramy się na wzajem i dopingujemy. Nie mamy przed sobą tajemnic, zwierzamy się sobie i wspólnie rozwiązujemy wszystkie problemy. Troszczymy się o siebie i martwimy, staramy się aby każdemu było dobrze. Wspólnie o wszystkim decydujemy i zawsze się dogadujemy. Często wspólnie spędzamy czas na spacerach lub w kinie czy w restauracji. Mamy swoje ulubione miejsca w które zawsze się wybieramy. Cieszę się, że mam taką rodzinę i chciałabym, aby każde dziecko miało taką rodzinę i było szczęśliwe, tak, jak ja.

Mam nadzieję, że pomogłam...
16 4 16