Skąd nazwa Halloween?

Od strony pisowni, święto znane jest jako Halloween, albo jako Hallowe'en. Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju o oryginalnej nazwie All Hallow's Eve /ol halołz iw/ (Wigilia Wszystkich Świetych).


Przetłumaczysz to. Mam to na dziś. Bardzo się śpieszę. I byłą bym bardzo wdzięczna jak byście to rozwiązali.

2

Odpowiedzi

2009-10-24T08:11:24+02:00
Where does the name Halloween come from?

When is comes to the spelling of the word, the holiday is known as Halloween or Hallowe'en. This national holiday derives from a pagan, Celtic custom which had a very original name All Hallow's Eve /ol halołz iw/. (The Eve of All the Saints).
2 5 2
2009-10-24T08:13:15+02:00
Halloween od angielskiego słowa "hallow" - więcić, uwięcać, poświęcić to "święto", które kojarzy się najczęściej z obrazem duchów szkieletów, czarnych kotów, czarownic na miotle i dzieci które w przebraniu straszą innych (niektórzy, jego nazwę kojarzą także z angielskim słowem "hell" = piekło). Zapewne wielu, może zainteresować pochodzenie tego "święta" i jego symbole: śmierć, krew, duchy, lampiony z dyni, okultyzm. Jednak dla milionów dzieci i młodzieży (a niestety także i dla wielu dorosłych), jest ono okazją do zabawy w strachy. To świetna sposobność żeby założyć niezwykłe przebranie i zamienić się w czarownicę, wampira, ducha czy diabła.
1 1 1