Szkoła podstawowa
Matematyka

CENNIK:
Pietruszka 1,60zł/kg
marchew 2,40 zł/kg
Ziemniaki 1.30zł/kg
winogrona 6,50zł/kg
seler 0,80złsztukę
por 1,00/za sztukę
pomidory 3,50/kg
buraki 1.95/kg
ogórki 2kg 2.80/kg


W tym samym sklepie zakupy robiła zakupy Ewelina ,miała kupić 2kg buraków 30dag pietruszki 1,5 kg ziemniaków ,40 dag marchewki ,i jeden seler. Mama dała jej zł.Spróbuj oszacować czy Ewelinie wystarczy na zrobienie zkupów ?

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+390 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauce

Zakupy:

2×1,95+0,3×1,6+1,5×1,3+0,4×2,4+0,8=
3,9+0,48+1,95+0,96+0,8=8,09zł

ponieważ nie napisałaś ile mama jej dała , to porównaj sobie tą kwotę, którą jej dała z kwotą do zapłaty


kwota do zapłaty to:8,09

2010-03-11T14:00:16+01:00

Dane:

2 x 1.95= 3.90zł -buraki
30dag=0.3kg
0.3 x 1.60= 0.48zł - pietruszki
1.5 x 1.30= 1.95zł - ziemniaki
40dag= 0.4kg
0.4 x 2.40= 0.96zł- marchewki
0.80 zł- jeden seler

Rozwiązanie:

3.90zł + 0.48zł + 1.95zł + 0.96zł + 0.80zł= 8.09zł



Odp: (ale napisz ile dała mama Ewelinie kasy!- bo takto odp. nie mogę dać:/)

2010-03-11T14:01:01+01:00

1,95kg*2=3,90zł
1,60*0,30kg=0,48zł
1,30zł+1,30zł/2=1,30zł+0,65zł=1,95zł
2,40zł*0,40kg=0,96zł
3,90zł+0,48zł+1,95zł+0,95zł=7,29zł

I teraz musisz tyle ile mama dała Ewelinie odjąć od tego wyniku (7,29zł)

2010-03-11T14:02:59+01:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci
Kasia

Pomogę Ci w nauce. Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?

Kasia

Pomogę Ci w nauce.
Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?